Leczenie ortodontyczne – najczęściej zadawane pytania

Leczenie ortodontyczne to coś, co w dzisiejszych czasach nie budzi już zaskoczenia. Coraz więcej osób decyduje się na założenie specjalnego aparatu ortodontycznego. Co ciekawsze, coraz więcej rodziców zabiera swoje dzieci do ortodonty jeszcze na etapie w którym zęby się rozwijają. To sprzyja szybkim i zadowalającym efektom oraz jest inwestycją na lata.

Jak pewnie niewiele osób wie, krzywe zęby to nie jest już tylko problem estetyczny. Wiadomo że proste białe zęby wyglądają dużo lepiej i dodają pewności siebie, aczkolwiek nie tylko o to chodzi w konieczności wyprostowania zębów. Stłoczone i krzywe zęby zagrażają zdrowiu! Ciężko je dokładnie wyczyścić, przez to w ich zakamarkach może gromadzić się jedzenie, które jest głównym powodem próchnicy. Ponadto osoby z krzywymi zębami są narażone na wadę wymowy, która w przyszłości może być uciążliwa.

Co ortodonta robi na pierwszej wizycie?

To pytanie niepokoi chyba każdego, kto zdecydował się na wizytę u ortodonty i zarezerwował termin. Część wyobraża sobie nawet, że już na tej wizycie zostanie założony aparat. To nie prawda! Pierwsza wizyta polega na wywiadzie i zapoznaniu się z oczekiwaniami pacjenta. Ponadto zbadane zostanie jego uzębienie, zgryz, mięśnie i ustawienie szczęki. To wszystko ma wpływ na to, jaki plan leczenia zostanie później ustalony.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Rynek aktualnie oferuje wiele rodzajów aparatów ortodontycznych. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Wybór ten warto jednak podjąć wspólnie z ortodontą, które będzie w stanie przedstawić nam plusy i minusy konkretnego aparatu w oparciu o nasz obecny stan zgryzu. Wiele osób starczych nie chce zdecydować się na aparat, ponieważ boi się nieestetycznego wyglądu. Ponadto osoby te często obejmują takie stanowiska pracy, że zwyczajnie nie są sobie w  stanie na to pozwolić. Z pomocą przyszły estetyczne aparatu ortodontyczne, które są praktycznie niezauważalne.

  • Aparat wyjmowany jednoszczękowy,
  • Aparat wyjmowany obuszczękowy,
  • Aparat stały metalowy,
  • Aparat stały metalowy rodowany,
  • Aparat ortodontyczny mieszany,
  • Aparat ortodontyczny kompozytowy,
  • Aparat ortodontyczny szafirowy,
  • Aparat lingwalny 2D,
  • Aparat retencyjny stały,
  • Aparat retencyjny ruchomy.

Wybielanie zębów Kraków – ile po ściągnięciu aparatu?

W tej kwestii zdania są podzielone. Warto jednak odczekać pół roku, aby mieć pewność że cały klej został już starty i nie będzie żadnych przebarwień.

Gdzie w Krakowie ortodonta?

Wybór samego miejsca i konkretnego ortodonty nie należy do łatwych. Warto w tej kwestii popytać znajomych, poszukać na forach, posprawdzać ceny w poszczególnych gabinetach. Te znacząco mogą się różnić dlatego warto poszperać. Na pewno atrakcyjniejsze ceny będą w mniejszych miastach, aczkolwiek w dużych również da się znaleźć ciekawe oferty. I takie na przykład oferuje ortodoncja Kraków.

śr. ocena 5 / głosów 116