Kiedy pomoc chirurga stomatologicznego jest niezbędna?

Wizyta u chirurga stomatologicznego większości z nas kojarzy się z inwazyjnymi, bolesnymi procedurami. Na szczęście współczesna medycyna jest na tyle bezpieczna, że pacjent nie musi martwić się przykrymi dolegliwościami po wyjściu z gabinetu. Nowoczesne techniki leczenia minimalizują lub całkowicie wykluczają też odczucia bólowe. Wbrew temu, co sądzą niektórzy, chirurgia stomatologiczna to nie tylko usuwanie nieprawidłowo ułożonych ósemek…

chirurg stomatologiczny

Gdzie szukać pomocy chirurga stomatologicznego?

W przypadku uciążliwych problemów konieczna jest wizyta w odpowiednio wyposażonym gabinecie. Stomatolog jest w stanie pomóc Ci w większości sytuacji, ale zakażenia bakteryjne czy zęby zatrzymane wymagają specjalistycznego sprzętu.

Każda osoba, która potrzebuje doraźnej pomocy lub zależy jej na zdrowym i pięknym uśmiechu, może liczyć na naszych lekarzy, którzy dołożą wszelkich starań, aby wizyta przebiegła profesjonalnie i w przyjemnej atmosferze. Misją Ortodentis jest kompleksowa opieka stomatologiczna pacjentów. Istniejemy po to, aby poprzez profesjonalne leczenie, między innymi chirurgiczne, nowoczesny sprzęt i przyjazną obsługę sprawić, aby na twarzach pacjentów gościł zawsze zdrowy i piękny uśmiech – podkreśla lekarz z gabinetu Ortodentis, świadczącego szeroki zakres usług chirurgii stomatologicznej.

Z jakim problemem trzeba udać się do chirurga stomatologicznego?

Usuwanie zębów zazwyczaj odbywa się w gabinecie stomatologicznym. Jednak w przypadku zębów zatrzymanych, które rosną nieprawidłowo, bo w kości – wizyta u chirurga stomatologicznego staje się koniecznością. Pomocy specjalisty, zazwyczaj wymagają też osoby ze złamanymi zębami lub z pozostałościami po nich, które tkwią w zębodołach. Podobnie, jak ci, którzy planują wstawić implant. W ich przypadku chirurg dokładnie ocenia bowiem stan kości.

Po usunięciu zęba, w powstałej po nim przestrzeni wytwarza się skrzep. Bywa, że na skutek intensywnego mycia zębów wypłukuje się, przez co dochodzi do rozwoju zakażenia bakteryjnego. I w tej sytuacji pomóc może wyłącznie chirurg stomatologiczny. Kolejnym problemem, z którym trzeba się do niego zwrócić jest konieczność wykonania hemisekcji. Kiedy złamie się ząb trzonowy, trzeba usunąć jeden jego korzeń w znieczuleniu miejscowym, a pozostałe zostawić. Chirurgiczny zabieg tego rodzaju jest bardzo skomplikowany. Wymaga interwencji doświadczonego chirurga i zastosowania specjalistycznego sprzętu.

Chirurgia w stomatologii jest medyczną specjalizacją, która jak widać stanowi doskonałe uzupełnienie standardowego leczenia. Bez niej wiele zabiegów i procedur nie byłoby możliwe do przeprowadzenia.

śr. ocena 0 / głosów 0