Jak działa i kiedy należy stosować krem Argotiab?

Argotiab to krem, który stosuje się w leczeniu trudno gojących się ran oraz schorzeń skóry. Sprawdźcie jak działa i jak należy go stosować, aby przyniósł oczekiwane rezultaty.

Skład kremu Argotiab

Jak twierdzi wielu specjalistów, którzy zajmują się leczeniem ran przewlekłych oraz różnego rodzaju schorzeń skóry,  krem Argotiab znacznie przyspiesza proces gojenia się.

Tajemnicą działania kremu Argotiab jest jego skład. Zawiera bowiem nanocząsteczki srebra jonowego w formie kompleksu TIAB, który wykazuje silne działanie przeciwdrobnoustrojowe. Dzięki temu związkowi na skórze tworzy się bariera dla grzybów i bakterii, co sprawia, że rany i schorzenia skóry goją się szybciej – zapewnia nasz rozmówca reprezentujący firmę Hexanova.

Poza srebrem jonowym TIAB, krem ten w swoim składzie posiada również powłokę dimetikonową oraz witaminę E, które pomagają w ograniczaniu utraty wody z tkanek oraz neutralizacji wolnych rodników tworzących się w procesach zapalnych ran, nie ograniczając przy tym wymiany gazowej (efektem jest gojenie się bez występowania powikłań).

Działanie kremu

Krem Argotiab jest niezastąpionym środkiem, który:

  • ułatwia regenerację skóry i tkanek,
  • przyspiesza gojenie ran,
  • tworzy barierę przeciwwirusową, przeciwbakteryjną i przeciwgrzybiczną,
  • wpływa na poprawę utrzymywania wilgotności w tkance,
  • redukuje ból przy zmianie opatrunku,
  • zmniejsza ryzyko powstawania blizn przerostowych,
  • redukuje nadmiar wysięku z rany.

Warto wiedzieć, że działanie kremu Argotiab potwierdzone zostało w licznych obserwacjach klinicznych, toteż można śmiało nazwać go bezpiecznym i skutecznym sposobem na walkę z ranami przewlekłymi oraz schorzeniami skóry. Co więcej, można stosować go w zakresie leczenia odparzeń u niemowląt. Jest nietoksyczny dla tkanek chorych i zdrowych, a jego doskonały skład zapewnia sukces w procesie leczenia.