Biorezonans. Co to takiego?

Metody diagnostyczne z zakresu medycyny niekonwencjonalnej są popularne wśród zwolenników tradycyjnych i naturalnych metod leczenia. Dużą skuteczność przypisuje się zwłaszcza diagnostyce i terapii metodą biorezonansu, w ramach której wibracje elektromagnetyczne wykorzystuje się do wykrywania ognisk zapalnych w organizmie oraz niszczenia patogenów i pasożytów. Warto zatem dowiedzieć się więcej na temat przebiegu badań i leczenia biorezonansem.

biorezonans medycyna alternatywna klinika

Specyfika testów biorezonansowych

Teoria biorezonansu opiera się na założeniu, że wszystkie pasożyty, bakterie oraz inne czynniki zakaźne wytwarzają charakterystyczne dla siebie drgania, które różnią się od wibracji tkanek człowieka. Na podstawie tych różnic można więc wykryć obecność drobnoustrojów i pozostałych organizmów pasożytujących w organizmie pacjenta.

Podstawowym badaniem w tym kierunku jest skanowanie ciała pod kątem częstotliwości drgań sugerujących istnienie ognisk zakaźnych patogenów i produkowanych przez nie toksyn. Metoda ta, znana jako DIRP – SCAN, pozwala szybko zlokalizować źródła wielu dolegliwości, a ponadto jest całkowicie bezbolesna.

Dzięki specjalistycznym urządzeniom do diagnostyki biorezonansowej możliwe jest także przeprowadzenie testu obciążeń organizmu, znanego pod nazwą Vega – Test. W czasie badania ocenia się stan organów wewnętrznych, prowadzi się pomiar ich częstotliwości rezonansowych i porównuje otrzymane wyniki z wartościami wzorcowymi.

Wszelkie odchylenia od normy traktuje się jako objaw zaburzenia pracy danych organów w wyniku nagromadzenia toksyn bądź inwazji pasożytów i drobnoustrojów. Vega – Test uznawany jest za skuteczne narzędzie do rozpoznawania rodzaju patogenów i lokalizowania ich w organizmie, co ułatwia ich szybkie zlikwidowanie. Dodatkowo można przeprowadzić test meridianów, czyli analizę aktywności kanałów energetycznych w ciele pacjenta, celem zobrazowania stanu przypisanych do każdego kanału narządów.  

Jakie efekty można uzyskać dzięki terapii biorezonansem?

Leczenie biorezonansowe polega wyłącznie na wykorzystaniu wibracji generowanych przez organizm pacjenta.

Jak podkreśla diagnosta z Centrum Terapii Naturalnych Lalimed:

Terapia ta może pomóc nie tylko uporać się z takimi dolegliwościami, jak bóle kostno – stawowe i przewlekłe zmęczenie, ale też zniszczyć obecne w ciele chorego patogeny przy użyciu odpowiednich częstotliwości. Co istotne, kuracja dobierana jest zawsze do stanu zdrowia pacjenta, aby zapewnić jak największą skuteczność leczenia.

Warto przy tym pamiętać, że choć wszystkie badania i zabiegi biorezonansowe są nieinwazyjne, nie zaleca się z korzystania z nich kobietom ciężarnym, osobom ze wszczepionym rozrusznikiem serca oraz chorym na nowotwory.

śr. ocena 5 / głosów 2