kategoria:
Zdrowie

Chcesz zadbać o swoje zdrowie i interesujesz się nowinkami medycznymi? Portal Pomysły na to kopalnia cennych inspiracji i praktycznych porad z zakresu zdrowia. Zajrzyj do zakładki Zdrowie i dowiedz się, jaki zabieg medyczny wybrać dla siebie, jak skutecznie zwalczyć chorobę i kiedy udać się do lekarza.

badania RTG

RTG w diagnostyce stomatologicznej

Zdjęcie rentgenowskie to podstawowe badanie wykonywane we współczesnej stomatologii. Pozwala ono wykryć wiele różnych zmian chorobowych, które znajdują się poza zasięgiem wzroku stomatologa. W więcej(...)
Profilaktyka raka piersi

Profilaktyka raka piersi

Rak piersi to najczęściej występujący w Polsce kobiecy nowotwór złośliwy. Jest także główną przyczyną zgonów kobiet w wyniku chorób nowotworowych. Według danych statystycznych z więcej(...)
konopii nasiona

Zastosowania nasion konopi

Nasiona konopi, funkcjonujące także pod nazwą „siemię konopne”, mają doskonałe właściwości odżywcze. Mało kto wie, że te niepozornie wyglądające produkty są wprost znakomitym źródłem więcej(...)
protezy zębowe

Rodzaje protez zębowych

W celu uzupełnienia ubytków w uzębieniu stosuje się protezy zębowe. Wpływają one nie tylko na poprawę estetyki uśmiechu i pozwalają uniknąć związanych z brakiem więcej(...)
kobieta w ciąży

Co to jest test podwójny?

Test podwójny to jeden z najważniejszych rodzajów badań prenatalnych. Jest bardzo prosty, nieinwazyjny, nie grozi żadnymi powikłaniami, a przy tym daje bardzo dużo istotnych więcej(...)
krzywy zgryz u dziecka

Krzywy zgryz u dziecka. Co robić?

Krzywy zgryz jest stosunkowo często diagnozowaną wadą zgryzu u dziecka. Oznacza nieprawidłowości w relacji między szczęką a żuchwą oraz w ustawieniu zębów, czego konsekwencją więcej(...)