Jakie zabawki wybierać dla dzieci w wieku przedszkolnym?

Dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) cechują się niebywałą wręcz wyobraźnią, która wpływa na ich sposób postrzegania świata. Maluch otoczony gronem rówieśników chłonie wiedzę i zadaje mnóstwo pytań, a każdą pozyskaną umiejętność doskonali w trakcie zabawy. Jak zadbać o rozrywkę dla przedszkolaka? W jakie zabawki warto go zaopatrzyć?

W krainie dziecięcej wyobraźni

Typowy przedszkolak nie ma ściśle ukształtowanych zainteresowań, a na jego zabawę i aktywność wpływa suma codziennie nabywanych doświadczeń. Małe dzieci czerpią szczególną inspirację z obserwacji otoczenia, bardzo często naśladując rodziców oraz bohaterów swoich ulubionych bajek. Zabawy imitujące świat dorosłych, maskotki z podobiznami fikcyjnych postaci, gry i akcesoria dające możliwość przebierania się oraz wcielania się w ściśle określone role – to tylko wybrane atrakcje, obok których żaden maluch z pewnością nie przejdzie obojętnie, zagłębiając się w fascynujący świat własnej wyobraźni.

Zabawki, a rozwój dziecka

Dobrze, gdy zabawki zaspokajają ciekawość dziecka, a jednocześnie stymulują jego rozwój psychofizyczny. Warto wybierać rozrywki doskonalące sprawność manualną i koordynację ręka-oko, kształtujące spostrzegawczość, pamięć i logiczne myślenie. Zestawy plastyczne pozwalające na rysowanie, malowanie, wycinanie i lepienie działają pobudzająco na wielu płaszczyznach. O rozwój malucha można też zadbać, pomagając mu w rozwiązywaniu prostych zadań intelektualnych (zagadki, labirynty, rebusy, quizy, proste puzzle itp.). Równie cenna okaże się zabawa na świeżym powietrzu – np. nauka jazdy na rowerku.

Połączenie przyjemnego z pożytecznym

Szukając zabawek dla przedszkolaka należy pamiętać, by łączyły walor rozrywkowy i edukacyjny. Warto też, by pozwalały na zabawę różnego typu – samodzielną, wspólnie z rówieśnikami i rodzicami. Na szczęście rodzimy rynek artykułów dziecięcych jest dziś tak duży, że nietrudno o znalezienie zadowalających rozwiązań. Najlepsi dystrybutorzy dysponują setkami produktów renomowanych marek. Wystarczy spojrzeć chociażby na ofertę hurtowni artykułów dziecięcych i niemowlęcych AICO, której wieloletnie doświadczenie oraz ugruntowane relacje z wieloma dostawcami skutkują doskonałym rozeznaniem na rynku artykułów dziecięcych w Polsce oraz na terenie całej Unii Europejskiej.