Kiedy warto skorzystać z cateringu kanapkowego?

Kto z nas nigdy nie jadł kanapki? Chyba nie ma takiej osoby. Tradycyjna, z masłem, szynką i żółtym serem, bardziej nowoczesna – z awokado i jajkiem czy dietetyczna – z rukolą i burakiem (a jeśli się nie odchudzamy, dołóżmy plasterek koziego sera!). Kanapki towarzyszą nam od wczesnego dzieciństwa i kiedy jesteśmy dorośli, równie chętnie po nie sięgamy. Dlatego firmy cateringowe oferują nie tylko bogaty wybór pysznych dań, ale także – kanapki i kanapeczki. W jakich sytuacjach warto je zamówić?

catering kanapkowy

Spotkania i konferencje biznesowe

Spotkania i konferencje biznesowe to idealny moment na zaserwowanie pysznych kanapek. Tym bardziej, że firmy cateringowe oferują ich rozmaite rodzaje, zarówno niewielkie kanapeczki bankietowe, znakomite do szybkiej konsumpcji, na dwa czy trzy gryzy, jak też kanapeczki szkoleniowe, nieco większe, ale równie pyszne.

Każde są przygotowywane z dodatkami mięsnymi oraz wegeteriańskimi. Są serwowane na tacach, a zaproszeni goście samodzielnie się nimi częstują. Ich niepodważalnym atutem jest świeżość i wysoka jakość składników oraz wykorzystanie białego lub ciemnego pieczywa. Można również zamówić tartinki, najmniejszy, lecz tak samo apetyczny rodzaj kanapek.

Imprezy rodzinne

Z cateringu kanapkowego warto również skorzystać podczas rozmaitych przyjęć rodzinnych, szczególnie popołudniowych imprez albo zabaw organizowanych specjalnie dla dzieci. Kanapki na pewno jak pierwsze znikną ze stołu, ponieważ wyglądają niezwykle smakowicie oraz są prostą i szybką przekąską. Nie potrzebują talerzyka, można je przegryzać nawet podczas wspólnej gry.

Dodatki serwowane na kanapkach są indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Możemy samodzielnie decydować, jakie składniki mają się na nich pojawić, ponieważ to my najlepiej znamy gusta i upodobania smakowe naszych gości.

Zestawy śniadaniowe

Nie każdy ma czas na przygotowanie zdrowego, pysznego śniadania. Dlatego catering kanapkowy sprawdza się również jako idealny zestaw na śniadanie. Wybieramy kanapki z ciemnego albo białego pieczywa, z mięsem czy serem, różnego rodzaju warzywami i sosami. Taki początek dnia będzie wyjątkowo apetyczny! Jak wygląda proces zamówienia?

Firmy cateringowe proszą o podanie szczegółów mailowo albo telefonicznie. Możemy też kontaktować się przez formularz udostępniony na stronie internetowej. Wiele firm cateringowych, nasza również, jest w stanie przygotować zamówienie z 24-godzinnym zamówieniem – mówi nasz rozmówca, właściciel firmy BOCIAN CATERING z Warszawy.

Zestawy travel-pack

Kanapki to też rewelacyjny pomysł na zestaw dla podróżnych. Kiedy jedziemy gdzieś większą grupą, trudno jest samodzielnie przygotować dużą liczbę przekąsek. Zamawiając catering kanapkowy mamy pewność, że będą smaczne, świeże i każdy dostanie swoją przegryzkę. Co istotne, w przypadku większych zamówień, np. wycieczek szkolnych, możemy liczyć na gratisowy transport. Warto skorzystać z takiej oferty.