Spędź życie na emeryturze w domku na hiszpańskiej wsi!

Kto z nas nie marzy o zakończeniu pracy, emeryturze i przeprowadzce do ciepłych krajów? W Polsce ten trend w dalszym ciągu nie cieszy się dużą popularnością, podczas gdy w innych krajach ludzie coraz częściej wybierają takie rozwiązanie. Mnóstwo wątpliwości i rozterek sprawia, że rezygnujemy z przeżycia pięknego czasu. Wychodzimy naprzeciw! Rozwiejemy Twoje obawy. Sprawdź nasz wpis i przekonaj się, że możesz sobie pozwolić na spędzenie emerytury w domku na hiszpańskiej wsi.

emerytura w hiszpanii domek na wsi zakup nieruchomosci

Dlaczego Hiszpania?

Polska to piękny kraj, pełen pięknych miejsc, tradycji i poruszających historii. Ma też jednak sporo wad. Kapryśna, nieprzewidywalna pogoda, często brak upalnego lata, a piękna, złota jesień już dawno odeszła w niepamięć, natomiast na jej miejsce przychodzi plucha i szarobure dni.

Pogoda w Hiszpanii wygląda całkowicie inaczej. Tutaj niemal każdy dzień jest słoneczny i rozpieszcza wysokimi temperaturami. Doskonały klimat, który każdego dnia zachęca do czerpania z życia garściami.

Decydując się na zakup nieruchomości w Hiszpanii nad morzem, zyskasz również możliwość codziennego plażowania i fantastyczny, zdrowy klimat.

Na uwagę zasługuje również jedzenie. Hiszpańska kuchnia uznawana jest za jedną najlepszych na świecie! Pełne świeżych warzyw, owoców, oliwek i pysznej oliwy, ryb i owoców morza, czyli dokładnie to, czego potrzebuje organizm.

Również pod względem służby zdrowia Polska pozostaje daleko w tyle. System opieki zdrowotnej w Hiszpanii jest na najwyższym poziomie, w Polsce – niestety, pozostawia wiele do życzenia.

Hiszpania to wspaniały kraj na spędzenie emerytury pod każdym względem!

Co z finansami? Co z emeryturą?

Jak tłumaczy ekspert z agencji nieruchomości, firmy Esphouses:

Decyzję o przeprowadzce często odciąga strach o finanse. Decydując się na przeprowadzkę do Hiszpanii, nie musisz się martwić o swoją emeryturę. Należna kwota będzie wpływać na podane konto bankowe, niezależnie od miejsca zamieszkania. Na podstawie wysokości przyznanych świadczeń przeanalizuj swoją sytuację i określ, na jakim poziomie życia możesz żyć w obu krajach. Czy będzie Cię stać na czynsz, rachunki, żywność i przyjemności? Jeśli tak – nie ma co zwlekać. Spędzenie starości w Hiszpanii to naprawdę piękna wizja!

Co z moimi bliskimi?

Spośród wszystkich, najtrudniejszych aspektów związanych z przeprowadzką, to właśnie pozostawienie bliskich jest najtrudniejsze. Decyzja o wyjeździe i rozstaniu z rodziną, z którą jesteś emocjonalnie związany, zawsze jest ciężka. Pamiętaj jednak, że Hiszpania to nie odizolowany kraj, a wyprowadzka nie oznacza straty kontaktu. W dobie Internetu utrzymanie dobrych relacji jest bezproblemowe. Co więcej – tanie linie lotnicze oraz połączenia Polska-Hiszpania umożliwiają częste kontakty. W końcu to zaledwie 3 godziny drogi!

śr. ocena 5 / głosów 3