Szkolenie popłaca. Korzyści z kursu obrabiarek CNC

Urządzenia sterowane numerycznie są wykorzystywane na coraz szerszą skalę przez zakłady produkcyjne. Tego typu nowoczesne maszyny generują sporą oszczędność czasu, sił i środków finansowych, przy równoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produkowanych detali. Obsługą urządzeń CNC nie zajmie się jednak zwykły Kowalski. Zadanie to wymaga specjalistycznych kwalifikacji i umiejętności. Stąd nie może dziwić rosnące zainteresowanie kursami programowania CNC. Odbycie profesjonalnego szkolenia to szansa na zdobycie pewnego fachu i atrakcyjnej pracy w zawodzie.

Na czym dokładnie polega kurs?

Typowy kurs na operatora-programistę obrabiarek sterowanych numerycznie CNC składa się z kilkudziesięciu godzin szkoleń teoretycznych i praktycznych. W ich zakres wchodzą m.in. rysunek techniczny, nauka obróbki skrawaniem i programowania obrabiarek CNC. Pomyślne zakończenie kursu skutkuje otrzymaniem certyfikatu, który potwierdza nasze kompetencje zawodowe. Dokument jest często honorowany nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Olbrzymią zaletą szkoleń są niskie wymagania kwalifikacyjne. Uczestnicy muszą być pełnoletni i cechować się dobrym stanem psychofizycznym, umożliwiającym pracę w zawodzie.

Zalety kursu obrabiarek CNC

Profesjonalne kursy i szkolenia obrabiarek CNC pozwalają uzyskać biegłość w zakresie nowoczesnych technologii obróbki metali. Współczesny rynek pracy – związany z szeroko pojęta inżynierią – cierpi na deficyt fachowców, dlatego są oni coraz bardziej cenieni. W oczywisty sposób przekłada się to na pensje. Obecnie, operator urządzeń numerycznych sterowanych komputerowo jest w stanie zarobić całkiem przyzwoite pieniądze, przekraczające średnią krajową. Intensywne zabieganie firm o wydajniejszą i sprawniejszą technologię CNC, znajduje wyraz w inicjowanych szkoleniach grup zorganizowanych – dla przedsiębiorstw, osób prywatnych oraz urzędów pracy.

Gdzie warto odbyć szkolenie?

Wybierając ośrodek szkoleniowy powinniśmy zwrócić uwagę na szereg czynników. Do tych najważniejszych należą: wyposażenie laboratorium (nowoczesny sprzęt do obróbki CNC), duża ilość ćwiczeń praktycznych (pozwalających utrwalić wiedzę teoretyczną i zdobyć konkretne umiejętności), a także doświadczona i wykwalifikowana kadra wykładowców. Warto też przyjrzeć się zasadom organizacji kursu – liczbie godzin, stopniowi zaawansowania i wiarygodność otrzymanych certyfikatów. Prowadzeniem profesjonalnych szkoleń na operatora-programistę obrabiarek sterowanych numerycznie CNC zajmuje się m.in. Ośrodek Kształcenia Zawodowego KURSAL.