Nauka angielskiego – moda czy konieczność?

Dzisiaj wiele osób chce dobrze władać angielskim. Dzieci już od najmłodszych lat ze wszystkich stron słyszą, że nauka języków obcych jest istotna. Nauczyciele nie dają im za wygraną, nieustannie poprawiając ich akcent i regularnie robiąc kartkówki, sprawdzając osiągane postępy. Prędzej czy później o wadze znajomości obcych języków przekonujemy się sami, zwłaszcza kiedy przez niedostateczną znajomość języka nie dostaniemy wymarzonej pracy. Nauka angielskiego jest wobec tego modą czy koniecznością?

szkoła językowa

Język obcy daje więcej możliwości

Niektórzy rodzice posyłają swoje dzieci na dodatkowe lekcje angielskiego tylko dlatego, że robią to inne matki i ojcowie. Kierują się swego rodzaju modą, jaką jest znajomość języków obcych. Ale na pewno nie jest to jedynie trend, za którym należy ślepo podążać. Nauka angielskiego jest przede wszystkim koniecznością, a jego dobra znajomość – naszym niepodważalnym atutem.

Biegłe posługiwanie się językiem obcym otwiera przed nami wiele drzwi. Już na studiach możemy wyjechać za granicę, aby tam uczyć się i stawiać pierwsze kroki w swojej karierze. Później to tylko od nas będzie zależeć czy wrócimy do Polski, czy jednak na stałe osiądziemy w innym kraju. Również w codziennym życiu angielski pozwala nam na znacznie więcej, niż byśmy myśleli. Możemy dostać lepszą pracę, spędzać wakacje, gdziekolwiek zechcemy (i gdzie pozwala na to nasz budżet), poznawać przyjaciół z innych państw. Można nawet powiedzieć, że nauka angielskiego zaciera wszelkie granice, stajemy się obywatelami świata, a posługiwanie się obcym językiem daje nam dużo przyjemności i satysfakcji.

 Gdzie uczyć się języka angielskiego?

Niezależnie od tego, ile mamy lat, najlepszym miejscem do nauki angielskiego jest centrum językowe. Dlaczego? W zdobywaniu nowych umiejętności często brakuje nam motywacji. Chociaż początkowo zapalamy się do jakiegoś pomysłu, szybko tracimy werwę i pasję, aby kontynuować swoje zamiary.

Opłacając lekcje w szkole, nasza energia do nauki będzie większa. Nie tylko dlatego, że wydamy pieniądze na kurs. Również z tej racji, że na zajęcia uczęszcza kilka osób, które same w sobie będą dla nas impulsem do bycia coraz lepszym w posługiwaniu się obcym językiem – komentuje nasz rozmówca z Jagiellońskiego Centrum Językowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jak wybrać właściwe zajęcia? Zwykle szkoła organizuje specjalne testy, które pozwolą przypisać nas do właściwej grupy. Najtrudniejsze to postawić pierwszy krok. Dlatego jak najszybciej znajdźmy kursy, które nas zainteresują i rozpocznijmy naukę.