Ile można zarobić pracując jako opiekunka w Niemczech?

Opieka nad seniorem nie należy do łatwych zadań. Wymaga cierpliwości, empatii i wyrozumiałości dla podopiecznego. Często jednak wszelkie trudy zostają wynagrodzone atrakcyjną pensją. Wiele osób podejmuje się pracy za granicą, gdzie gwarantowane są wyższe zarobki. Wyjazd do Niemiec przy pomocy firmy zajmującej się rekrutacją osób na stanowisko opiekuna seniora jest gwarancją bezpieczeństwa, a także stabilizacji i ciągłości finansowej.

opiekunka osob straszych niemcy

Od czego zależy wysokość pensji?

Wysokość wynagrodzenia jest zależna od wielu czynników. Więcej zarabiają, chociażby te osoby, które mają doświadczenie w pracy z osobami starszymi, a także doskonale znają język. Wyższe pensje należą się także tym, którzy równocześnie opiekują się więcej niż jednym seniorem, na przykład małżeństwem bądź rodzeństwem. Wówczas zarobki są proporcjonalne do ilości zadań, z którymi opiekun osób starszych musi się mierzyć.

Wyjazd do pracy przy pomocy firmy pośredniczącej to gwarancja bezpieczeństwa i czystego zysku. Wielu opiekunów może również liczyć na atrakcyjne premie świąteczne bądź okolicznościowe. To dodatkowo motywuje do pracy i skłania do większego zaangażowania

 wyjaśnia pracownica agencji rekrutacyjnej Prestige24h.

Wynagrodzenie i premie

Plusem pracy za granicą jako opiekun seniora jest również bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie. Wszystko zorganizowane jest tak, aby ułatwić opiekunowi nie tylko pracę, ale również pobyt na obczyźnie. Opiekun nie musi się wówczas martwić tym, że z jego wypłaty potrącone zostaną koszty związane z zamieszkaniem. Bezpłatny jest także transport do miejsca pracy, gdyż wszystkimi formalnościami zajmuje się agencja rekrutacyjna.

Na korzyść takiego sposobu podejmowania pracy za granicą przemawia również fakt, iż każdej opiekunce przydzielany jest koordynator, z którym może konsultować trapiące ją kwestie. Wsparcie i pomoc kogoś doświadczonego pomaga w zaaklimatyzowaniu się.

Opiekunowie zarabiają średnio około 1350/1400 euro. Kwota ta może jednak wzrosnąć w zależności od zaangażowania, umiejętności i doświadczenia oraz specyfiki zlecenia, na które się wyjeżdża.   Wielu zleceniodawców oferuje podwyżki zależne od stażu pracy, które dodatkowo uatrakcyjniają wykonywany zawód.

śr. ocena 5 / głosów 1