Dlaczego warto się uczyć języka niemieckiego

Nauka języków obcych jest teraz w cenie – znajomość języka angielskiego jest już podstawą. Warto jednak uczyć się też innych języków, które w przyszłości pomogą nam się wyróżnić na rynku pracy. Do jednych z popularniejszych zalicza się język niemiecki. Sprawdźcie dlaczego warto się go uczyć.

Po co niemiecki?

Język niemiecki jest jednym z języków obcych, których Polacy uczą się najczęściej. Wiele osób pierwszą styczność ma z nim już w szkole i decyduje się na kontynuowanie nauki także po jej ukończeniu.

-To jeden z najczęściej używanych języków w Europie. Posługują się nim nie tylko Niemcy, ale także mieszkańcy Szwajcarii, Austrii, Lichtensteinu i Luksemburga. Z resztą, należy on do 10 najczęściej używanych języków na świecie – zauważa nasz rozmówca reprezentujący biuro tłumaczeń Mawil.

Zalety nauki niemieckiego

Poza wyżej wymienionymi, nauka języka niemieckiego przynosi ze sobą wiele korzyści. Warto zdecydować się na jego naukę, ponieważ:

  • Niemców spotkasz wszędzie – to naród, który bardzo dużo podróżuje, dlatego można mieć z nimi styczność w zasadzie w każdym kraju na świecie. Wielu z nich spotkasz również w Polsce, dlatego warto posługiwać się językiem niemieckim, aby móc się z nimi porozumieć. Jest on przydatny szczególnie dla osób pracujących w gastronomii i usługach.
  • Otwiera możliwości biznesowe – Niemcy są potęgą gospodarczą w Unii Europejskiej i czwartym najlepiej rozwiniętym gospodarczo krajem na świecie. Niemieckie przedsiębiorstwa, cieszące się doskonałą renomą, często poszukują pracowników na całym świecie. Aby nawiązać z nimi współpracę zwykle trzeba znać język niemiecki. Język ten może też okazać się podczas poszukiwania pracy w Stanach Zjednoczonych, gdyż tamtejsze przedsiębiorstwa często robią interesy z firmami niemieckimi.
  • Niemcy to kraj nauki – są zaangażowane w badania i rozwój, znajdują się w czołówce krajów zajmujących się nowymi technologiami, a 4 z 10 najbardziej innowacyjnych firm ma siedziby właśnie w tym kraju. Stamtąd importuje się znaczne ilości produktów high-tech. Ponadto, w Niemczech istnieje 600 firm zajmujących się biotechnologią.
  • Kraje niemieckojęzyczne mają bogate dziedzictwo kulturowe – piękne miasta, wspaniała przyroda, dużo zabytków i ciekawych muzeów sprawiają, że są one wspaniałymi destynacjami podróżniczymi. Podczas wycieczek do krajów niemieckojęzycznych zdecydowanie warto znać język niemiecki, aby móc wygodnie i bez problemów dotrzeć w każde zaplanowane miejsce i jak najwięcej wynieść z tej wyprawy. Ponadto, wiele wspaniałych dzieł stworzonych zostało przez niemieckich twórców, a możliwość przeczytania ich w oryginale może okazać się wspaniałym przeżyciem.

To tylko kilka najważniejszych powodów, dla których warto podjąć naukę języka niemieckiego. Warto pamiętać, że każdy język, którym potraficie się porozumieć, wpływa na to jak postrzegają was pracodawcy, którzy u kandydatów na pracowników wysoko cenią dodatkowe umiejętności, szczególnie te językowe.