Czym się kierować przy wyborze lokalizacji na szkolenie firmowe?

Obecnie, gdy ciągły i szybki rozwój jest już rynkowym standardem, a przy tym jedyną szansą, by utrzymać się na topie, różnego rodzaju szkolenia siłą rzeczy stały się niezwykle popularne. Mając na uwadze dobro firmy, wiedzmy, że atrakcyjne i bogate w nowe doświadczenia eventy to również wyjątkowy sposób na budowanie wizerunku znakomitego pracodawcy – takiego, z którym obecni, świetni partnerzy pragną pozostać tak długo, jak to tylko możliwe.

Szkolenie firmowe

Choć trzeba oczywiście najbardziej dbać o to, by każda nasza konferencja cechowała się wysokim poziomem wiedzy, nie bez znaczenia pozostaje miejsce, w którym całe wydarzenie będzie się toczyć. Być może nie istnieje lokalizacja idealna, lecz z pewnością da się znaleźć coś tak wspaniałego, że nasz sukces w tej materii wszyscy długo jeszcze będą wspominać. Niżej, w specjalnie przygotowanym artykule – zgodnie z jego tematem – zwięźle, lecz treściwie, zastanowimy się nad kryteriami, które należy wciąż pod uwagę podczas wybierania obiektu, w którym odbędzie się zaplanowane szkolenie.

Gdzie powinien mieścić się doskonały obiekt?

Nie będzie zaskoczeniem to, że każdego roku rośnie baza ośrodków konferencyjnych – oferta poszerza się o nowe, często wybitnie nowoczesne placówki. Na pierwszy rzut oka to duże ułatwienie dla organizatorów, choć z drugiej strony tak ogromny wybór może trochę wydłużać poszukiwania, tym bardziej że często bierzemy pod uwagę nie tylko nasze rodzime miasto, lecz nawet punkty znajdujące się wiele kilometrów dalej. Pamiętajmy jednak, by dojazd do obiektu, na jaki ostatecznie się zdecydujemy nie nastręczał uczestnikom spotkania większych trudności. Nie musi to być bynajmniej sala mieszcząca się w samym centrum dużej metropolii, czy chociażby na jej spokojnych, ale dobrze skomunikowanych peryferiach; okazuje się, że inne rozwiązanie, które za chwilę opiszemy, jawi się jako wyjątkowo atrakcyjne.

Konferencja w ośrodku wypoczynkowym

Jak powiedziała nam osoba związana z podhalańskim ośrodkiem Borowy Dwór: Łączenie wyjazdów – wcześniej czysto szkoleniowych – z wypoczynkiem ciągle, i słusznie, zyskuje coraz to większe rzesze fanów. Wyjazd biznesowy w najpiękniejsze regiony naszego kraju, gdzie poza zdobywaniem nowych umiejętności, mamy także czas na inne, bardziej rekreacyjne zajęcia jest – przyznajmy – czymś, czego każdy pracownik mógłby sobie życzyć. Jestem pewien, że propozycja tego właśnie typu spotka się z iście entuzjastycznym przyjęciem, pozytywnie wpływając na integrację całej wyjeżdżającej grupy.

Miejscem, które wprost idealnie zgra się z takim wydarzeniem, będzie rzecz jasna większy ośrodek, jaki prócz znakomicie wyposażonych sal konferencyjnych, dysponuje jednocześnie wygodnymi apartamentami, chwalonym zapleczem kulinarnych, a nawet własną strefą rozrywki i odpoczynku.

Wyposażenie sali szkoleniowej

Mimo jednak wszystkich, nawet najlepszych udogodnień niebiznesowej natury, nie zapominajmy o nadrzędnym celu szkolenia, czyli przekazywaniu wiedzy. Dlatego też  najdokładniej przyjrzyjmy się pomieszczeniom, w których odbywać będą się wykłady, warsztaty, czy inne formy edukacyjne. Na pewno niezbędna okaże się obecność bardziej nowoczesnego sprzętu – projektorów, nagłośnienia, klimatyzacji – jak również pewnych klasycznych elementów, takich jak tablice magnetyczne, flipcharty oraz oczywiście ergonomiczne krzesła i biurka, które można rozstawić w zgodzie z zamysłem osób prowadzących wydarzenie. Najważniejsze to, zapewnić uczestnikom wybitnie komfortowe warunki, w których – przy braku przeróżnych rozpraszaczy – skupią się oni na, jakże ważnym, doskonaleniu swych umiejętności.

W takiej właśnie sytuacji, pozostałe składowe oferty obiektu okażą się przyjemnym urozmaiceniem całego wyjazdu, który wszystkim naszym pracownikom doda nowych sił oraz motywacji, niezbędnej do rzetelnego wykonywania codziennych obowiązków.

śr. ocena 0 / głosów 0