Złoto kontra srebro. Jak dopasować biżuterię do urody?

Zastanawiasz się, jaką biżuterię wybrać, aby pasowała do Twojej urody? Od wielu lat toczy się ciągła walka między jednym z wariantów – złotem lub srebrem. Zdania na temat dodatków biżuteryjnych są podzielone – każdy ma bowiem inny gust. Podczas wyboru, oprócz własnych upodobań, warto jednak wziąć pod uwagę również typ urody – kolor skóry, czy włosów. Te drobne elementy mogą mieć ogromny wpływ na prezencję biżuterii.

Biżuteria

Jaką wybrać biżuterię, aby pasowała do urody?

Sposobem pomagającym we właściwym doborze rodzaju biżuterii jest własna analiza kolorystyczna. W zależności od tego, jaki typ posiadasz – ciepły czy zimny pasować będzie pasować do Ciebie – złoto lub srebro. Dobór biżuterii jest więc znacznie bardziej złożonym i skomplikowanym procesem.

Można wyróżnić dwa podstawowe typy kolorystyczne:

  • ciepły,
  • chłodny.

Najlepszym sposobem na określenie, jaki typ urody posiada dana osoba, jest ustalenie odcienia skóry. Jest to bardzo proste i można zrobić to samodzielnie. Lekko różowawe, czy oliwkowe zabarwienie skóry to typ zimny. Natomiast osoby, których skóra jest wyraźnie żółta, czy w odcieniach brzoskwini należą do posiadaczy typu ciepłego. Pomocne w tej sytuacji może okazać się również wykonanie prostego, lecz bardzo skutecznego testu. Na ciele należy zlokalizować miejsce, w którym żyły są najbardziej uwydatnione – najczęściej jest to nadgarstek – tuż nad dłonią. Jeżeli kolor żył wpada wyraźnie w odcień niebieski – lepiej wybrać srebro. Jeżeli jednak kolor żył jest zielony lub nawet lekko żółty, wówczas najlepszym rodzajem biżuterii jest złoto – wyjaśnia specjalista z firmy P.P.H.U. Diament Plus.

Innym sposobem na określenie typu urody jest wykonanie testu chusteczki. Żeby wynik był wiarygodny, warto przeprowadzić go w świetle dziennym. Przed samym testem koniecznie trzeba zmyć makijaż, a włosy odgarnąć z twarzy. Pod szyją należy zawiązać na zmianę dwie chusteczki – złotą oraz srebrną. Warto również wykonać zdjęcie twarzy – bez użycia flesza – i zestawić je ze sobą. Jeżeli w przypadku chusteczki złotej, cera będzie wyglądać na promienistą i zdrową, wówczas wybór srebrnej biżuterii będzie błędny. Analogicznie wygląda sytuacja z chusteczką srebrną.

Dlaczego dopasowanie koloru biżuterii do typu urody jest ważne?

Dopasowanie odpowiedniego materiału, z którego wykonana jest biżuteria, nie jest prostym zadaniem. Warto poświęcić chwilę czasu w domowym zaciszu na sprawdzenie barwy swojej skóry. Zawsze można skorzystać także z porady ekspertów jubilerskich, którzy skutecznie doradzą, w jakiej biżuterii wygląda się lepiej – złocie czy srebrze.

Idealnie dobrany odcień kolczyków, łańcuszków, czy bransoletek ma wpływ na ich wygląd, ale również na Twoje samopoczucie. Pomimo że często nie zwraca się na to tak dużej uwagi – lepiej zaprezentowana biżuteria podkreśli urodę, a tym samym Ty będziesz czuć się piękniej i zdecydowanie pewniej.

śr. ocena 0 / głosów 0