Złoto do zabiegów kosmetycznych. Charakterystyka

Coraz więcej osób zwraca dużą uwagę na swój wygląd, dlatego ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne i odmładzające. Absolutnym przełomem w branży beauty było wprowadzenie złota, które znajduje zastosowanie w salonach kosmetycznych. Sprawdź, jakie są jego walory i podczas jakich czynności jest wykorzystywany ten uwielbiany przez kobiety składnik.

Złoto do zabiegów kosmetycznych

Właściwości złota znajdującego zastosowanie w kosmetyce

Spora część społeczeństwa uważa złoto za dobro luksusowe, w związku z czym nie wyobraża sobie jego wykorzystania w codziennych zabiegach kosmetycznych. Tymczasem takie zastosowanie staje się coraz częstsze. 24-karatowe płatki mają bardzo uniwersalne działanie. Przede wszystkim rozświetlają skórę. Ponadto zapobiegają one procesom starzenia. Jednak to tylko początek ich zalet.

Specjalista z firmy EDAN S. C. ARTYKUŁY POZŁOTNICZE zauważa: Złoto kosmetyczne cenione jest za bardzo dobre działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. To oznacza, że może ono być wykorzystywane u osób borykających się z problemami skórnymi. Co więcej, jego zastosowanie stymuluje poziom kolagenu w skórze, odżywia ją i widocznie napręża. W niektórych sytuacjach jego użycie przyczynia się do tego, że możliwe jest pozbycie się płytkich zmarszczek i przebarwień.

Kto może korzystać z zabiegów wykorzystujących złoto kosmetyczne?

Zabiegi z użyciem specjalnego złota kosmetycznego polecane są tak naprawdę wszystkim osobom. Szczególnym wskazaniem do skorzystania z nich może być skóra:

  • przesuszona i odwodniona – zwłaszcza w okresie letnim, gdzie jest ona narażona na działanie klimatyzacji,
  • zwiotczała i zmęczona – w przypadku osób, które nie śpią tyle, ile potrzebowałby ich organizm,
  • z widocznymi przebarwieniami,
  • z pierwszymi oznakami starzenia – zwłaszcza w okolicy ust, oczu i czoła.

Jak wygląda złoto stosowane w kosmetyce?

Branża beauty wykorzystuje tak zwane płatki złota, które dostępne są w różnych rozmiarach. Ich nośnikiem jest delikatna bibułka, dzięki czemu nie ma problemu z odklejeniem z niej materiału i zaaplikowaniu na wybraną część ciała, gdzie ma być wykonany zabieg. Produkt jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Nie uczula, przez co może być używany także przez osoby z tendencją do reakcji alergicznych.

Najczęściej złoto kosmetyczne stosuje się w zabiegach pielęgnacyjnych na twarz i ciało, których zadaniem jest wygładzenie skóry i przywrócenie jej elastyczności. Efekty są widoczne niemal natychmiast, dlatego takie usługi przez wiele osób nazywane są „bankietowymi” i doskonale sprawdzają się na specjalne okazje. Jednak 24-karatowe płatki znajdują także zastosowanie w kosmetykach przeznaczonych do odżywienia włosów, czy paznokci. Zaledwie niewielka ilość materiału przy regularnym stosowaniu sprawia, że można poczuć się wyjątkowo, co będzie także widoczne gołym okiem dla otoczenia.

śr. ocena 0 / głosów 0