Zalety laserowego usuwania blizn

Blizny to nieestetycznie wyglądające zmiany skórne powstałe na skutek przebytych operacji lub urazów bądź też będące wynikiem procesów chorobowych i stanów zapalnych, jak w przypadku trądziku. Dzisiaj na szczęście istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można trwale pozbyć się tych defektów. Popularną metodą jest laser frakcyjny. Na czym dokładnie polega laserowe usuwanie blizn i dlaczego warto zdecydować się na taki zabieg?

Laserowe usuwanie blizn – charakterystyka zabiegu

W celu trwałego pozbycia się blizn coraz częściej wykorzystuje się obecnie laser frakcyjny. Jedną z zalet tej techniki jest duża wszechstronność – laserowo usuwamy nie tylko blizny potrądzikowe, pooperacyjne czy powypadkowe, ale także rozstępy, przebarwienia czy nawet zmarszczki.

Zabiegi te polegają na wykorzystaniu wiązek laserowych, które wnikają w skórę powodując jej mikrouszkodzenia termiczne, jednocześnie pozostawiając nienaruszone fragmenty. – Tłumaczy przedstawiciel warszawskiej Przychodni Specjalistycznej High-Med. – Dzięki temu nie usuwa się całej wierzchniej warstwy, a jedynie oddziałuje na skórę wybiórczo, co przyczynia się do przyspieszenia procesu gojenia. W rezultacie tkanka zostaje pobudzona i zachodzi w niej intensywna regeneracja komórkowa.

Zainicjowane w ten sposób procesy naprawcze prowadzą do zaniku blizn. Warunkiem osiągnięcia pełnego efektu jest powtórzenie zabiegu.

Korzyści wynikające z laserowego usuwania blizn

Dlaczego warto zdecydować się na laserowe usuwanie blizn? Do zalet tego typu zabiegów należy przede wszystkim:

  • Wysoka skuteczność – za pomocą lasera frakcyjnego blizny usuwane są precyzyjnie i trwale, niezależnie od ich genezy, wielkości czy głębokości.
  • Szybkie efekty – mikrouszkodzenia otoczone nienaruszoną skórą szybko się goją, dzięki czemu efekty zabiegu widoczne są już po kilku dniach. Korzystne procesy regeneracyjne i przemiany w tkance skórnej trwają jednak znacznie dłużej, dzięki czemu uzyskujemy długofalowe rezultaty w postaci widocznie odmłodzonej skóry.
  • Komfort – zabiegi laserowe są na ogół bezbolesne, ewentualnie istnieje możliwość zastosowania maści znieczulającej.
  • Bezpieczeństwo – laserowe usuwanie blizn to metoda nie wiążąca się z ryzykiem dla pacjenta, dlatego można ją stosować bez względu na wiek.
  • Krótka rekonwalescencja – bezpieczny i bezbolesny zabieg laserowy powodujący mikrouszkodzenia to metoda umożliwiająca szybkie gojenie się skóry, dzięki czemu nie trzeba ograniczać aktywności i przechodzić długotrwałej rekonwalescencji.

Trwałe i szybkie efekty zabiegu, który jest bezpieczny i bezbolesny sprawiają, że laserowe usuwanie blizn cieszy się coraz większą popularnością.

śr. ocena 5 / głosów 5