W zgodzie z naturą – bezinwazyjna stymulacja Twojej skóry do odbudowy i produkcji odmładzających składników: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego (Endermologie Alliance dla twarzy)

Opatentowana technologia Endermologie Alliance przez część osób kojarzona jest przede wszystkim jako skuteczny sposób na pozbycie się cellulitu i opornych złogów tłuszczowych, a przy okazji ujędrnienie skóry. Ta ostatnia właściwość wykorzystywana jest jednak również w zabiegach na twarz i dekolt, a to dzięki zastosowaniu specjalnej głowicy Ergolift. Jak ona działa i jakich efektów można się spodziewać? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

W skład rzeczonej głowicy wchodzi pieczołowicie zaprojektowany system dwóch klapek, których synergiczne działanie zasysa skórę, poddawaną następnie stymulującemu tkankę masażowi. Elementy ruchome sterowane są elektronicznie za pośrednictwem kompatybilnego tabletu, który pozwala nie tylko na pełną kontrolę procesu terapeutycznego, ale też na diagnostykę czy precyzyjne fotografowanie obszarów zabiegowych w celu monitorowania postępów.

Rezultaty

Znaczenie wykonywanego w odpowiedni sposób masażu dla ujędrnienia skóry znane jest nie od dzisiaj. Głowica Ergolift urządzenia Endermologie Alliance umożliwia zaś masowanie dekoltu i twarzy w sposób nieosiągalny dla technik manualnych. Dzięki temu przyspieszony zostaje metabolizm także głęboko położonych komórek, co przekłada się na stymulację produkcji naturalnego kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny.

Pobudzone mechanicznie mikrokrążenie dodatkowo rozświetla skórę i wpływa korzystnie na usuwanie z tkanek toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, a więc też likwiduje ewentualne obrzęki. Co niezwykle istotne, efekty w postaci łagodnego liftingu, wygładzenia zmarszczek i wymodelowania konturu twarzy (dzięki zwiększeniu gęstości i sprężystości tkanek) osiąga się bez użycia skalpela, zakończonej igłą strzykawki czy syntetycznie opracowanych preparatów (np. kwasów lub wypełniaczy).

Po zabiegu

Ten w pełni naturalny, bezinwazyjny zabieg nie wymaga jakiejkolwiek rekonwalescencji, a poddana mu osoba praktycznie natychmiast może wrócić do wykonywania codziennych zajęć. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie 6-12 serii powtórzeń. Jak jednak wykazały badania, 70 proc. kobiet zauważyło poprawę jędrności skóry już po pierwszych kilku sesjach, aż 87 proc. odnotowało wygładzenie zmarszczek, wszystkie badane natomiast zaobserwowały wyraźne rozświetlenie cery.

Wskazania i przeciwwskazania

Jak dowiadujemy się w Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii „Velvet Clinic”, gdzie wykonuje się zabieg Endermologie Alliance na twarz, przeprowadzany jest on przede wszystkim w celu usunięcia oznak starzenia, takich jak wiotkość skóry, bruzdy i zmarszczki, ale też choćby po to, by zlikwidować cienie i worki pod oczami albo drugi podbródek oraz wymodelować owal twarzy. Przeciwwskazaniami natomiast są aktywne infekcje, nowotwory, trądzik, naczyniaki, przyjmowanie antykoagulantów, a także obecność wypełniaczy w obszarze zabiegowym.

śr. ocena 5 / głosów 5