W jaki sposób wybrać zegarek dla kobiety?

Zegarek to idealny prezent dla kobiety w każdym wieku. Jak jednak wybrać zegarek, który naprawdę spodoba się obdarowywanej osobie? Jak uniknąć sytuacji, gdy na twarzy adresatki niespodzianki zamiast uśmiechu pojawi się nieskrywana rozpacz? Odpowiedź na te pytania przeczytasz w naszym krótkim poradniku.

zegarek damski

Na co musisz zwrócić uwagę?

Ważne są trzy rzeczy – wiek, styl i gust obdarowywanej kobiety. Najtrudniej będzie wybrać zegarek dla córki. Rodzicom nie jest łatwo nadążyć za zmieniającymi się trendami, a dbająca o opinie koleżanek nastolatka na pewno nie będzie nosić czegoś co uzna za niemodne i nie na czasie. Na szczęście, producenci przygotowali dla młodych kobiet szeroki wybór wzorów i rodzajów. Zegarki młodzieżowe są zazwyczaj nowoczesne i nieco ekstrawaganckie. Tak naprawdę, nie mają one spełniać rolę prawdziwego czasomierza, tylko efektownego gadżetu.

Kobiety w średnim wieku docenią zegarki, które będą eleganckie. W dobrym tonie są zegarki minimalistyczne, których kolor będzie pasował do każdej kreacji, a wielkość tarczy zegarka nie będzie przesadnie rzucać się w oczy. Kobiety sukcesu docenią zegarki dobrych marek oraz zegarki, które wyglądem przypominają biżuterię.

Zegarek dla babci powinien być przede wszystkim praktyczny i wyglądać klasycznie. Wielkość czasomierza też ma znaczenie, ponieważ osoby starsze mogą mieć problem z odczytaniem godziny z maleńkich tarcz. Należy też pamiętać, że starsze osoby raczej nie zachwycą się pstrokatymi, agresywnymi kolorami. Zdecydowanie bardziej sprawdzą się tradycyjne kolory, takie jak czarny, złoty czy srebrny.

Jaki wybrać rodzaj zegarka?

Najbardziej wszechstronnym wyborem będą zegarki o mechanizmie kwarcowym. Są one zasilane energią z baterii, a o dokładności odmierzania czasu decyduje ziarno kwarcu. Zegarki kwarcowe są odporne na wstrząsy, mało awaryjne oraz proste i tanie w naprawie. Ich jedynym minusem jest konieczność regularnego wymieniania baterii.

Jeżeli nie znasz się na zegarkach, najłatwiej będzie jeżeli poszukasz inspiracji w internecie. Bogaty wybór zegarków dla kobiet znajdziesz np. na stronie seconds.pl.