W jaki sposób można ujędrnić ciało?

Jędrne, sprężyste ciało i gładka skóra pozbawiona cellulitu to marzenie każdej kobiety, niezależnie od wieku. Idąc w kierunku spełnienia tego marzenia decydujemy się na coraz to nowsze diety oraz programy treningowe. Niestety, nawet liczne wyrzeczenia niekoniecznie pozwolą nam zrealizować cel. W takich przypadkach z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Jak możemy jej użyć do uzyskania idealnej sylwetki?

Kriolipoliza

Kriolipoliza to zabieg, który bazuje na wykorzystaniu bardzo niskich temperatur.

Należy wiedzieć, że tkanka tłuszczowa gromadząca się w tkance podskórnej jest wrażliwa na działanie zimna – mówi przedstawiciel salonu medycyny estetycznej CasollaJeśli je wychłodzimy, tkanki te zaczną rozpadać się i zmniejszać swoją objętość. Właśnie dlatego kriolipoliza cechuje się bardzo wysoką skutecznością, a przy tym jest całkowicie bezinwazyjna i bezbolesna dla pacjentki, nie powoduje też żadnego uszkodzenia tkanek organizmu.

Zabieg kriolipolizy przebiega następująco: na obszar skóry, który ma zostać poddany zabiegowi kładzie się specjalną membranę ochronną, a następnie do tego obszaru przykłada do niego aplikator urządzenia wykonującego zabieg. Skóra zostaje zassana, a następnie poddana działaniu niskiej temperatury. Zabieg trwa około 70 minut – w jego trakcie aplikator przykładany jest w maksymalnie 3 partiach ciała. Zabieg możemy powtarzać w odstępach minimum 15 dni w przypadku wykonywania go na innych partiach ciała. Jeśli zabieg ma zostać powtórzony w tym samym miejscu, należy odczekać 45 dni.

Endermologia

To mechaniczny, intensywny masaż wybranych partii ciała przy użyciu specjalnego urządzenia, takiego jak Endermologie Alliance. Na czym polega zabieg? Do jego wykonania wykorzystuje się podciśnienie, które pozwala urządzeniu do masażu zassać fałdę skóry na ciele pacjentki. Następnie przy pomocy rolki fałda jest dokładnie rozmasowywana. W wyniku takiego masażu pobudzona zostaje produkcja kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, czyli substancji odpowiedzialnych za zapewnienie jędrności skóry. Dodatkowo upłynnieniu ulegają lipidy. Poza ujędrnianiem skóry, masaż prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej, eliminacji cellulitu oraz poprawy krążenia płynów. Zabieg trwa od 20 do 40 minut, jest bezpieczny i bezbolesny, można go powtarzać już po 2 dniach.

Dermapen

Zabieg przy użyciu urządzenia Dermapen 4 TM polega na wykonaniu na dowolnym obszarze skóry mikronakłuwania – zazwyczaj przeprowadza się go na twarzy, szyi oraz dekolcie. Jak to działa? Nakłuwając skórę wprowadza się w jej głąb substancje czynne, stymulujące produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, a także pobudzające fibroblasty. W ten sposób dokonuje się gruntowna przebudowa skóry. Wbrew pozorom zabieg nie wymaga znieczulenia, a jego efektem jest poprawa stanu skóry – wygładzanie jej, zwiększenie jej napięcia i elastyczności, zmniejszenie zmarszczek, likwidacja przebarwień i wiele innych. Jednorazowy zabieg trwa około godziny.

śr. ocena 5 / głosów 5