Usuwanie cellulitu za pomocą urządzenia Maximus

Cellulit, nazywany potocznie pomarańczową skórką, jest prawdziwą zmorą wielu kobiet, skutecznie zniechęcającą do korzystania z uroków lata. Najgorsze w tym schorzeniu jest to, że bardzo trudno z nim walczyć – sama dieta lub uprawianie sportu może okazać się nieskuteczne. W takich przypadkach warto korzystać z pomocy salonów kosmetologicznych, dysponującymi nowoczesnymi, profesjonalnymi urządzeniami do radzenia sobie z nierównomiernie rozkładającą się tkanką tłuszczową. Jednym z takim urządzeń jest Maximus.

Czy jest Maximus?

Maximus to urządzenie produkowane przez izraelską firmę Pollogen, którego działanie opiera się na dwóch technologiach: TriLipo RF (trójpolarna fala radiowa) oraz TriLipo DMA (dynamiczna aktywacja mięśni). Jest to obecnie jedyne urządzenie w swej kategorii, które jednocześnie działa na tkankę skórną, mięśniową i tłuszczową. Jest urządzeniem nieinwazyjnym, co oznacza, że zabiegi wykonane przy jego użyciu nie wymagają żadnej rekonwalescencji. Maximus może dodatkowo zostać wyposażony w głowicę do frakcyjnego resurfacingu, wykorzystującą falę radiową.

Jak działa urządzenie Maximus?

Urządzenie Maximus działa trzypoziomowo, stymulując skórą właściwą, tkankę podskórną oraz mięśnie. Technologia TriLipo DMA pozwala wywołać skurcze mięśni, dzięki którym tkanka tłuszczowa zostaje wypchnięta w górę, ku skórze. W tym samym czasie komórki tłuszczowe poddawane są naciskowi ku dołowi przez ciśnienie wytwarzane przez przykładaną do powierzchni skóry głowicę. W wyniku tego ściskania tkanka tłuszczowa ulega drenażowi i rozbiciu. Jednocześnie TriLipo RF i TriLipo DMA pobudza układ krążenia, w ten sposób ułatwiając oczyszczenie tkanek z rozbitego tłuszczu. Ostateczny efekt działania urządzenia to detoksykacja i dotlenienie tkanek, a ponadto poprawa ujędrnienia skóry poprzez stymulację metabolizmu fibroblastów i regenerację kolagenu. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak do utrzymania ich przed dłuższy czas konieczne jest wykonanie 6-8 zabiegów w odstępach jednego tygodnia.

Przeciwwskazania do zabiegu

Jak każdy zabieg kosmetologiczny, również redukcja cellulitu przy pomocy urządzenia Maximus posiada pewne ograniczenia. Wśród nich należy wymienić między innymi:

  • Wiek poniżej 18 lat
  • Stymulator serca, neurostymulatory lub inne wewnętrzne urządzenie urządzenia elektryczne
  • Implanty w okolicach skóry, gdzie przeprowadzany będzie zabieg
  • Ciąża, karmienie piersią
  • Nowotwory, szczególnie nowotwory skóry
  • Osłabiony system immunologiczny
  • Uszkodzenia nerwów lub neuropatia
  • Rany, krwotoki, problemy zakaźne, łuszczyce, egzema, żylaki

Zabieg przy użyciu urządzenia Maximus to bardzo skuteczna metoda walki z cellulitem, z której możemy skorzystać w wybranych salonach kosmetologicznych, takich jak Maestria Klinika Urody w Szczecinie.