Skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu

Cellulit, nazywany również skórką pomarańczową, jest zmorą wielu kobiet. Kiedy zawodzą domowe sposoby na walkę z nim, wiele pań decyduje się na szukanie pomocy wśród zabiegów medycyny estetycznej. Przedstawiamy najbardziej skuteczne zabiegi, które pomogą zwalczyć nieestetyczną skórkę pomarańczową.

Czym jest cellulit?

Cellulit to zdeformowana tkanka tłuszczowa, która objawia się wybrzuszoną i nierówną skórą przypominającą wyglądem powierzchnię pomarańczy (stąd nazwa alternatywna, czyli skórka pomarańczowa). Powstaje on jako wynik nacisku wywieranego przez tłuszcz na pionowo ułożoną tkankę łączną, która otoczona jest komórkami tłuszczowymi ciała człowieka.

Cellulit występuje w częściach ciała, w których organizm zwykle magazynuje tłuszcz. Zobaczyć można go zatem na skórze pośladków, ud, brzucha, a czasami również ramion. W chłodniejsze miesiące nie stanowi większego problemu, jednak kiedy nadchodzi lato i długo wyczekiwany urlop, którego głównym celem będzie leżenie na plaży, wiele kobiet odczuwa dyskomfort w związku z jego istnieniem. Na szczęście medycyna estetyczna coraz częściej przychodzi na ratunek, a jej zabiegi pomagają także w walce z cellulitem – zapewnia ekspert reprezentujący Instytut Nowoczesnej Kosmetyki ESTHE.

Dzięki nowym rozwiązaniom z zakresu medycyny estetycznej można walczyć z cellulitem bez użycia skalpela. Ważne jest jednak indywidualne podejście do pacjentki i właściwe dobranie pakietu zabiegów.

Jak walczyć z cellulitem – najskuteczniejsze zabiegi

Aby dobrze wybrać zabieg na cellulit, konieczne jest określenie stopnia jego zaawansowania. Wykonuje się to w badaniu, podczas wstępnej konsultacji u specjalistów odnowy biologicznej. Do najbardziej skutecznych zabiegów zwalczających cellulit zaliczają się:

  • mezoterapia – polega na wstrzyknięciu substancji poprawiającej krążenie lub przyspieszającej spalanie tłuszczu w miejsca objęte cellulitem,
  • endermologia – masaż głowicą z wałeczkami, który tworzy w przestrzeni między nimi na zmianę nadciśnienie i podciśnienie, wykonywany przy pomocy głowicy, która zasysa skórę i w ten sposób ją masuje, zabieg ten poprawia krążenie żylne i limfatyczne oraz wzmacnia włókna elastyny i kolagenu,
  • masaż antycellulitowy – wykonywany przy pomocy specjalnego preparatu, ma zadanie usunięcie lub redukcję cellulitu, poprawia napięcie skóry i pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układów limfatycznego, odpornościowego i krwionośnego, likwiduje obrzęki zastoinowe i spłyca tkankę łączną skóry,
  • kawitacja ultradźwiękowa z radiofrekwencją – zabieg polegający na jednoczesnym działaniu ultradźwięków i nakładających się fal ciśnienia (kawitacja) oraz na działaniu ciepłem (radiofrekwencja), ujędrnia skórę i wyszczupla ciało, a także spłyca tkankę tłuszczową i redukuje cellulit,
  • zabiegi z wykorzystaniem BeautyTek Premium. Cellulit jest to klaster składający się z tłuszczu, wody i zbędnych metabolitów uwięzionych w opuchniętych kieszeniach unieruchomionych pod skórą. W tych częściach przepływ krwi i składników odżywczych jest ograniczony a otaczająca tkanka jest uszkodzona oraz nieelastyczna w wyniku odkształcenia powierzchni skóry. W częściach ciała, gdzie krążenie jest osłabione powstaje obrzęk, który objawia się na powierzchni skóry jako “skórka pomarańczowa” z jednoczesnym osłabieniem jędrności skóry. Permanentne osłabienie cyrkulacji wpływa na pogłębienie się zastojów wody oraz wolniejsze usuwanie tłuszczu oraz  szkodliwych substancji.

Zabiegi antycellulitowe BEAUTYTEK PREMIUM działają w sposób naturalny i pobudzają komórki do wzmożonej pracy i na autoregulacji, przez co naprawie są poddawane otaczające uszkodzone tkanki. Poprawia się dotlenienie komórek,  zostaje przywrócona równowaga biologiczna tkanek, wzrasta mikrokrążenie oraz zostaje przyspieszana eliminacja nadmiaru wody I toksyn.

Proces eliminacji cellulitu nie kończy się po zakończeniu leczenia – pobudzone komórki i tkanki będą kontynuować proces odnawiania się przez pewien czas po zabiegu. Dzięki zabiegom wzrasta napięcie skóry I tkanki podskórnej, co dodatkowo przyczynia się do ogólnego wyglądu ciała.