Skuteczne sposoby na trwały manicure

Ładne i starannie umalowane paznokcie to ozdoba każdej kobiety. Wiele z nas narzeka jednak na słabą trwałość manicure, zwłaszcza jeśli wykonujemy go za pomocą tradycyjnego lakieru do paznokci. Warto wiedzieć, że nawet zwykły manicure może być trwały i przetrwać więcej niż jeden dzień. Wystarczy jedynie zadbać o prawidłowe jego wykonanie oraz zabezpieczenie płytki przed odpryskami. Jak to zrobić?

manicure

Prawidłowe przygotowanie płytki paznokcia do malowania

Wiele kobiet popełnia podstawowy błąd i od razu nakłada lakier na paznokcie. W efekcie już po kilku godzinach zaczynają się na nich pojawiać nieestetyczne odpryski, przez które taki lakier nadaje się do natychmiastowego zmycia. Aby tego uniknąć oraz podnieść trwałość lakieru, powinnyśmy zadbać wcześniej o prawidłowe przygotowanie płytki paznokcia, zanim nałożymy na nią pierwszą warstwę lakieru. W tym celu płytkę musimy wpierw dokładnie odtłuścić za pomocą specjalnego preparatu, czyli cleanera. Czynność tę najlepiej wykonać za pomocą bezpyłowego wacika, który nie pozostawi na płytce włókien, pyłków i drobinek. Po wykonaniu tej czynności na paznokcie możemy nałożyć bazę. Jest to specjalny preparat, którego zadaniem jest wzmocnienie paznokcia oraz zwiększenie przyczepności lakieru. Dodatkowo chroni on także płytkę przed zmianą koloru, która często pojawia się, jeśli regularnie malujemy paznokcie na ciemne kolory. Bardzo istotne jest także zadbanie o to, aby paznokcie były gładkie, nierozdwojone oraz miały odsunięte skórki.

Malowanie paznokci lakierem i nałożenie topu

Po wykonaniu tych czynności możemy przystąpić do właściwego nakładania lakieru. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że staramy się nakładać jak najcieńszą warstwę lakieru. Po nałożeniu pierwszej warstwy czekamy, aż całkowicie wyschnie. Dopiero wtedy przystępujemy do pokrycia paznokci drugą warstwą w celu lepszego krycia i uzyskania ładniejszego koloru. Podczas malowania paznokci zwracajmy uwagę nie tylko na dokładne pokrycie całej płytki, ale także na końcówki płytki, tuż przy opuszkach palców. Także i je należy delikatnie pociągnąć pędzelkiem, gdyż ma to duży wpływ na trwałość naszego manicure. Po dokładnym pomalowaniu paznokci obu dłoni i ich wyschnięciu pora na ostatni etap – nałożenie topu. Jego zadaniem jest nie tylko nadanie naszym paznokciom pięknego połysku, ale także zabezpieczenie lakieru przed odpryskiwaniem. W tym celu na każdy paznokieć nakładamy cienką warstwę preparatu i pozostawiamy do wyschnięcia. Tak przygotowany manicure będzie trwały przez wiele dni. Jeżeli chcemy móc zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne kosmetyki w jednym miejscu, warto przyjrzeć się ofercie takich sklepów internetowych, jak na przykład ten prowadzony przez firmę Seol Cosmetics. Znajdziemy w nim wszystko, co potrzebne do wykonania naprawdę dobrego manicure.

śr. ocena 5 / głosów 3