Rodzaje zdobień paznokci

W dzisiejszych czasach temat zdobienia paznokci jest niezwykle popularny. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się manicure hybrydowy, który jest trwały i daje ogrom możliwości w kwestii zdobienia paznokci. A upiększyć można je na wiele sposobów. Przedstawiamy przykładowe rodzaje zdobień paznokci.

zdobienie paznokci

Najmodniejsze propozycje zdobień paznokci

Ładnie ozdobione paznokcie to nie tylko sposób na zachowanie ich schludnego wyglądu –  mogą się one stać częścią całego, przemyślanego wizerunku. Odpowiednio dobrane zdobienia doskonale uzupełnią stylizację. Te awangardowe i odważne mogą też stanowić jej najmocniejszy punkt, który będzie wyróżniać się na tle neutralnej bazy. Jeśli chodzi o same rodzaje zdobień paznokci, to możliwości w tej dziedzinie są w zasadzie nieograniczone.

-Na szczęście czasy sztucznych paznokci oraz sztucznych i krzykliwych zdobień odeszły w zapomnienie. Teraz coraz częściej kobiety stawiają na naturalność, decydując się na przykład na jeden mocny akcent harmonizujący z resztą manicure. Sposobów na zdobienie paznokci jest mnóstwo, dlatego każda z pań może znaleźć coś, co będzie odpowiadać jej upodobaniom – przyznaje Paulina Pastuszak, edukatorka Akademii Semilac.

Bez względu na rodzaj manicuru, do najczęściej wybieranych zdobień należą wzory umieszczane na płytce paznokcia. Na paznokciach można stworzyć wszystko – od motywów kwiatowych, przez wzory geometryczne i sezonowe aż po obrazki przedstawiające postacie z kreskówek. Jedynym ograniczeniem w kwestii wyboru zdobienia są umiejętności osoby wykonującej manicure.

Oryginalne sposoby zdobienia paznokci

Zdobienia paznokci to jednak nie tylko malowane wzory. Ciekawym i lubianym od jakiegoś czasu sposobem ozdabiania paznokci jest manicure typu ombre, zwany także manicurem cieniowanym. Jest on ceniony przez wiele kobiet ze względu na wyjątkowy efekt, jaki można osiągnąć dzięki temu sposobowi malowania paznokci. Przy odpowiednim doborze kolorów i umiejętnym wykonaniu zdobienia, paznokcie ombre mogą być niezwykle eleganckie, dlatego będą świetnym uzupełnieniem stylizacji na większe wyjście.

Równie intrygującym sposobem ozdabiania paznokci jest manicure magnetyczny. Wykonuje się go przy pomocy specjalnie stworzonych do tego lakierów o szczególnej strukturze oraz magnesu, dzięki któremu można wykonać oryginalny wzór na paznokciu.

Bardzo popularne wśród klientek zakładów kosmetycznych stało się również zdobienie paznokci wykonywane z pomocą lakierów, które nakładane na siebie tworzą oryginalny wzór, na przykład przypominający strukturę marmuru. Takie zdobienia są jednocześnie oryginalne i delikatne, dlatego będą pasować do każdej stylizacji.

To tylko przykłady popularnych rodzajów zdobień, które najczęściej pojawiają się na kobiecych paznokciach. Ogrom rozwiązań dostępnych w dziedzinie manicuru sprawia, że każda kobieta znajdzie takie zdobienie, które przypadnie jej do gustu. Zdecydowanie warto zaszaleć i wybrać wymarzony wzór, który będzie cieszył wasze oczy i nada charakteru całemu wizerunkowi.

śr. ocena 5 / głosów 1