Pierwszy tatuaż. Jak wybrać mądrze?

Tatuaże są obecnie bardzo modnym sposobem ozdabiania swojego ciała. Dlatego wiele osób decyduje się podążać za trendami i również chce udać się do profesjonalnego studia. Pierwszy tatuaż to nie tylko ekscytacja i oczekiwanie na efekty, ale również niepewność i wątpliwości. Decyzja o wykonaniu takiej ozdoby musi być rozsądna i głęboko przemyślana, ponieważ jest nieodwracalna. Warto więc się zastanowić, jaki wzór i gdzie umieścić, aby nie żałować.

Co zrobić przed wykonaniem pierwszego tatuażu?

To pytanie jest bardzo istotne, ponieważ nie ma na nie jednej i prostej odpowiedzi. Przede wszystkim należy podjąć decyzję po uprzednim rozważeniu jej i skonsultowaniu z innymi osobami. Może się okazać, że najbliżsi nie są zbyt przychylnie nastawieni do tego typu ozdób. Można oczywiście zrobić na przekór innym, ale wykonywanie tatuażu nie powinno być powodem załamania relacji z innymi ludźmi. Jeśli osoba, która chce sobie go zrobić, jest pewna i zdecydowana, to powinna przekonać do swoich racji najbliższych, aby uświadomić im, że tatuaż nie jest niczym niewłaściwym, a już na pewno – powodem do kłótni czy wrogości, która wcześniej przecież nie miała miejsca.

Kolejną kwestią jest to, jaki kształt lub napis ma zostać wytatuowany i w którym miejscu na ciele ma się znajdować. Co do pierwszej rzeczy, warto przemyśleć, czy będzie to rzeczywiście uniwersalne i ważne dla osoby, która chce sobie zrobić tatuaż. Decyzja o uwiecznieniu wizerunku lub imienia ukochanego albo ukochanej może się wydawać pozornie bardzo dobra, ale jeżeli związek nie przetrwa, to można jej potem gorzko żałować.

Równie istotne jest, gdzie na ciele ma się znaleźć tatuaż. Umieszczenie go w widocznym miejscu może nie być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ w niektórych firmach nie są one najlepiej postrzegane przez pracodawców. Jeżeli ktoś chce wytatuować sobie symbol, który może być odbierany negatywnie, to powinien go raczej umieścić w miejscu, które można zakryć ubraniem.

Gdzie wykonać pierwszy tatuaż?

Jak mówi ekspert z JUNIORINK, pierwszy tatuaż jest wyjątkowy, dlatego warto się dobrze zastanowić, co ma przedstawiać i gdzie ma być umieszczony oraz czy w ogóle go robić (choć w przypadku „pomyłki” można przeprowadzić skuteczne usuwanie tatuażu). Ci, którzy są jednak zdecydowani na pierwszy tatuaż, powinni odwiedzić salon, w którym pracują pasjonaci będący jednocześnie profesjonalistami. Cały proces tatuowania przebiega w takich miejscach w sposób bezpieczny i w bardzo dobrej atmosferze.

śr. ocena 5 / głosów 5