Ozdoby przyszywane są świetnym pomysłem na urozmaicenie wyglądu ubrań

Kolekcje w sklepach odzieżowych zmieniają się znacznie częściej niż tylko raz na sezon. Często zdarza się, że jest to tempo, za którym nie nadąża portfel konsumenta. Sposobem na tanie odświeżenie garderoby może być wykorzystanie ozdób przyszywanych, które w prosty, a zarazem niezwykle efektowny sposób odmienią ubrania.

ozdoby-do-ubran

Jeśli noszone przez nas dotychczas ubrania już nam się znudziły, ale nie dysponujemy wystarczająco dużym budżetem, by całkowicie odświeżyć zawartość naszej szafy, spróbujmy poeksperymentować z różnego rodzaju naszywkami i aplikacjami. Zwłaszcza jeśli nie dysponujemy ani maszyną do szycia, ani tym bardziej zdolnościami krawieckimi, dzięki którym można by zaryzykować dokonanie większych przeróbek ubrań.

Powiew świeżości w garderobie

Z naszyciem ozdób powinna bez trudu poradzić sobie nawet średnio utalentowana manualnie osoba. Nawet jeśli zaś ostateczny efekt nie w pełni nas zadowoli – odprucie aplikacji bądź naszywki będzie jeszcze łatwiejsze! W bardziej wyjściowych kreacjach pozwólmy sobie na małe szaleństwo w postaci błyszczących elementów, takich jak cekiny, kryształki czy koraliki. Z pewnością dodadzą charakteru niejednej eleganckiej sukience czy bluzce – na przykład w postaci wyraźnego akcentu na kołnierzyku.

Doceniane przez projektantów

Wszystkie te motywy z powodzeniem mogą zastosować również projektanci, którzy stawiając na wyraziste ozdoby przyszywane, z łatwością nadadzą oryginalny wyraz każdej kolejnej kolekcji. Proste, ponadczasowe fasony zyskają totalnie nowy charakter m.in. dzięki metalowym zakończeniom szlufek czy kółkom do wiązań z tasiemek, jakie oferuje chociażby firma Krawgors.

Zaopatrzyć się w niej można również w przyszywane blaszki z własnym logo marki. To rewelacyjny sposób na ozdobienie poszczególnych ubrań w danej linii, a zarazem zastosowanie indywidualnej sygnatury wyróżniającej tę właśnie linię na tle konkurencyjnych produktów. Za tego typu rozwiązaniem przemawia również jego wyjątkowa trwałość – bijąca na głowę nadruki na tkaninach czy metkach.

Ekonomicznie i ekologicznie

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie ozdób przyszywanych, jaką jest możliwość nadania drugiego życia ubraniom już niemodnym czy też ulubionym ciuchom wymagającym drobnych reperacji. Naszywka z powodzeniem bowiem zakryje przetarcie lub wręcz dziurę, a koronkowa gipiura uszlachetni postrzępiony z czasem brzeg spódnicy czy bluzki. Z tego punktu widzenia ozdoby przyszywane idealnie wpisują się w coraz popularniejszy trend zwany upcyclingiem.

śr. ocena 5 / głosów 5