Nieinwazyjne zabiegi medyczne

Istnieją takie zabiegi medyczne, które znacząco wpływają na stan naszego ciała i samopoczucia, ale wciąż są nieinwazyjne i nie wymagają rekonwalescencji. Należą do nich między innymi zabiegi medycyny estetycznej, np. laserowe usuwanie blizn, laserowe usuwanie żylaków, czy karboksyterapia. Pomimo nieinwazyjnego charakteru, każdy z tych zabiegów musi zostać wykonany przez specjalistę z odpowiednim przygotowaniem.

Zabiegi laserowe

Obecnie jednymi z najpopularniejszych są zabiegi laserowe. Znajdują one zastosowanie w usuwaniu niechcianych znamion, nieestetycznych blizn czy żylaków. Laserowe usuwanie blizn polega na powodowaniu kontrolowanych uszkodzeń skóry, a tym samym stymulowaniu jej do odbudowy i regeneracji w miejscu, gdzie występowała blizna. Z kolei naczynka możemy usuwać przez przezskórne podgrzanie hemoglobiny, które powoduje zamknięcie się naczynka.

Karboksyterapia

Jednym z największych przełomów w medycynie estetycznej okazała się terapia dwutlenkiem węgla. Odpowiednio przeprowadzony zabieg pozwala poprawić stan skóry, zwalczyć cellulit, skutecznie walczyć z łysieniem, zaburzeniami krążenia, zwiotczeniami i zmarszczkami na skórze, a także miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Aby terapia była skuteczna, konieczne jest przeprowadzenie serii 5-10 zabiegów, przy czym o ostatecznej ich liczbie może zdecydować specjalista, po dokonaniu oceny stanu skóry.

Gdzie wykonywać?

Wachlarz nieinwazyjnych zabiegów medycznych, które nie tylko poprawią naszą urodę, ale i pozytywnie wpłyną na zdrowie jest bardzo szeroka. Niezmiernie ważne jest wybranie gabinetu, w którym stosowane są certyfikowane urządzenia, a personel posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, np. gabinet medycyny estetycznej dr Pernak w Gdańsku.