Na czym polega fotoodmładzanie metodą IPL?

Starzenie się jest nieuniknionym procesem, a jego pierwsze oznaki widoczne są na skórze, która stopniowo traci elastyczność. Na twarzy zaczynają pojawiać się niepożądane zmiany, takie jak zmarszczki, cera traci jednolity kolor. Kobiety, a coraz częściej również mężczyźni, szukają pomocy w gabinetach medycyny estetycznej, a jednym z najchętniej stosowanych zabiegów jest obecnie fotoodmładzanie IPL.

Odmładzanie skóry światłem IPL

Fotoodmładzanie metodą IPL (ang. Intense Pulse Light) należy do nieinwazyjnych, a więc bezpiecznych zabiegów przeciwstarzeniowych. Innowacyjna terapia światłem stosowana w fotoodmładzaniu skóry poprawia jej zewnętrzny wygląd, ale też aktywnie wspomaga odbudowę uszkodzonych struktur. Efektem jest wyraźna redukcja zmarszczek i oznak zmęczenia oraz poprawa kolorytu skóry. Zasadę działania terapii odmładzającej światłem IPL wyjaśnił nam specjalista z KT MEDICAL:

Głowica urządzenia odmładzającego IPL emituje światło, które, w zetknięciu z powierzchnią skóry, zamienia się w energię cieplną. Energia ta pobudza do pracy fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. W ten sposób światło IPL inicjuje naturalną odbudowę skóry, czego efektem jest poprawa jędrności, elastyczności i nawilżenia.

Dużą zaletą fotoodmładzania jest wielokierunkowe oddziaływanie na cerę. Taka terapia skutkuje nie tylko wygładzeniem zmarszczek, ale też wyrównaniem kolorytu skóry. Sprawdza się zatem również jako metoda usuwania przebarwień, plam słonecznych, a także rozszerzonych naczynek krwionośnych.

Jak wygląda zabieg światłem IPL?

Do wykonania zabiegu fotoodmładzającego IPL potrzebne jest profesjonalne urządzenie, dlatego metoda wykorzystywana jest wyłącznie w gabinetach medycyny estetycznej. Podczas zabiegu specjalista zbliża do skóry pacjenta głowicę emitującą intensywne światło pulsacyjne i precyzyjnie kieruje wiązkę światła na obszar poddawany terapii.  Metoda fotoodmładzania IPL wykorzystywana jest bowiem nie tylko do odmładzania cery, ale też skóry szyi, dekoltu i dłoni.

Podczas zabiegu pacjent nie powinien odczuwać bólu, a jedynie ciepło, ewentualnie lekkie szczypanie. Co ważne, zabiegi wykonywane nowoczesnymi urządzeniami IPL nie wywołują obrzęków ani podrażnień; może pojawić się zaczerwienienie, które ustępuje w ciągu maksymalnie kilkunastu minut. Pojedynczy zabieg trwa krótko, bo ok. 25 minut. Pełne efekty terapii światłem IPL widoczne są po wykonaniu serii zabiegów powtarzanych co 4 tygodnie; ich konieczną liczbę ustala z pacjentem lekarz lub kosmetolog.

śr. ocena 0 / głosów 0