Na czym polega chirurgiczna korekcja biustu?

Piersi to dla kobiety bardzo szczególna i ważna część ciała, która stanowi niewątpliwą ozdobę i atrybut. Balsamy ujędrniające i ćwiczenia nie zawsze są w stanie zapewnić ich piękny wygląd, zwłaszcza u kobiet, które rodziły dzieci i karmiły piersią. Problemy mogą pojawić się także u Pań, które intensywnie się odchudzały, lub niesatysfakcjonujący wygląd piersi jest uwarunkowany genetycznie. Chirurgia plastyczna piersi może przywrócić ich piękny wygląd. Na czym to polega?

chirurgiczna-korekcja-biustu

Modelowanie biustu i podniesienie piersi

Profesjonalne kliniki chirurgii plastycznej mają w swojej ofercie kilka różnych zabiegów, dzięki którym kobieta może odzyskać utracony, piękny wygląd piersi, lub nadać im nowy kształt bądź wymarzony rozmiar. Pierwszy z nich to metoda bezoperacyjna, powiększanie i modelowanie biustu za pomocą wypełniacza. Wypełniaczem jest żel z kwasem hialuronowym, który jest naturalny dla ludzkiego organizmu. Wiąże on wodę i jest odpowiedzialny za tak zwaną organizację włókien elastylowych i kolagenowych.

Dzięki kwasowi hialuronowemu skóra jest jędrna, a tkanki mają odpowiednią objętość. To dobre rozwiązanie do modelowania piersi, które wymagają ujędrnienia i podniesienia, oraz do powiększania małych piersi. Zabieg, który trwa około 30 minut, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie pozostają po nim blizny – dowiadujemy się w Klinice chirurgii plastycznej Chęciński z Warszawy.

Żel bardzo długo utrzymuje się w ciele pacjentki, możliwa jest kilkukrotna aplikacja w zależności od wymagań. Jeśli problemem pacjentki są obwisłe piersi, poleca się zabieg ich podniesienia. Chirurg plastyk wykonuje wówczas cięcie i usuwa nadmiar gruczołu. Skóra jest naciągana i zszywana. Zabieg ten można połączyć z wszczepieniem implantów. Całość operacji trwa około 3-4 godzin, a rekonwalescencja po zabiegu to okres 3 tygodni.

Powiększenie i rekonstrukcja piersi

Poza powiększaniem i modelowaniem biustu za pomocą kwasu hialuronowego, kliniki chirurgii plastycznej mają w swojej ofercie powiększanie biustu za pomocą implantów. Podobnie jak w przypadku zabiegu podniesienia piersi, cięcie prowadzone jest w fałdzie podpiersiowej lub wokół dolnej połowy otoczki piersiowej. Najczęściej implant umieszczany jest pod mięśniem piersiowym większym. Zabieg powiększenia piersi trwa około 2-3 godziny, a okres rekonwalescencji to dwa tygodnie. Pacjentka powinna przez 3 miesiące od zabiegu nosić specjalny stanik uciskający oraz jak w przypadku każdej interwencji chirurgicznej, szczególnie dbać o swoje zdrowie. Zabiegi rekonstrukcji wykonywane są w przypadku utraty piersi, na przykład po urazie lub operacji onkologicznej. Jest kilka metod operacji – z wykorzystaniem ekspanderoprotezy, protezy silikonowej, tkanek własnych lub płata skórno-mięśniowego LD. Rekonstruowana jest także brodawka oraz otoczka, tak by pierś wyglądała jak najbardziej naturalnie. Podobnie jak w przypadku operacji powiększenia piersi, zabieg trwa od 2-3 godzin, a rekonwalescencja to 2-3 tygodnie.