Modne ubrania na lato 2017

Moda ma to do siebie, że niektóre jej elementy zawsze są, nomen omen, „w modzie”, a inne „stają się modne”. Niezmiennie na czasie jest zawsze męska elegancja i moda ślubna – natomiast style ubrań codziennych, zwłaszcza kobiecych, zmieniają się dość często, czasem nawet z roku na rok. Co zatem będzie modne w 2017 roku?

Morze śródziemne

Od pewnego czasu można zauważyć fascynację latem – słonecznymi kolorami, lekkością i zwiewnością. Ta fascynacja przyjmuje różne warianty: kilka lat temu były to żółto-pomarańczowe odcienie i luźne bluzki, a rok-dwa lata temu były to kolory i zapachy tropikalnej roślinności. Natomiast w tym roku przeniesiemy się nad Morze Śródziemne: dominującymi kolorami będą błękity, biele i przytłumione żółcienie, przywołujące odpowiednio morską wodę, wypalone do białości skały i ściany domów, oraz nadmorski piasek.

Materiałami, które będą tego lata w modzie, to oczywiście te naturalne (w końcu w rejonie śródziemnomorskim materiały sztuczne nigdy zawrotnej kariery nie zrobiły). Płótno, len, bawełna, dzianiny z dużym splotem – czyli wszystko, co przywodzi na myśl ubrania noszone przez tubylców i pracujących tu rybaków, dla których użyteczność i kontakt z naturą są o wiele cenniejsze, niż metka znanego producenta. Często takie naturalne materiały są po prostu narzucane na ciało, bez przymiarek i docinania detali – dlatego nie musimy się martwić, jeśli brzeg tkaniny będzie poobdzierany; w tym przypadku jedynie doda to uroku.

Elementy stroju

Kluczowymi ubraniami będą w związku z tym rzeczy proste, czasem aż do bólu: luźne, materiałowe spodnie (a nawet tak zwane alladynki), zwiewne, proste sukienki, koszulki zrobione z kilku kawałków tkaniny czy też takie, które będą po prostu przewiązanym wokół ciała kawałkiem materiału. Na nogach oczywiście sandały lub lekkie, materiałowe tenisówki w kolorach pasujących do wymienionych wyżej. Zasadniczo buty powinny nie rzucać się w oczy, jeśli chcemy zachować lekkość całej kreacji, jednak jeśli czujemy się na siłach, by eksperymentować, to ciekawym rozwiązaniem może być takie dobranie butów, aby stanowiły akcent dla całości. Może to być trzymanie się odcieni bieli na całym ciele i dobranie do nich niebieskich lub turkusowych butów. Wracając jednak do samych ubrań – dobrym pomysłem będą też szerokie, lniane spodnie, i koszule, które dodatkowo chłodzą ciało w upały. Ważne, żeby w tym wszystkim kierować się użytecznością i wygodą, a nie ekstrawaganckim wyglądem czy materiałem. Dlatego tym łatwiej będzie można znaleźć takie rzeczy w sklepach i hurtowniach z odzieżą używaną, jak np. w hurtowni Wilowscy.