Modne stopy na lato. Skarpety do trampek i nie tylko

Skarpety to ważny element garderoby, chroniący stopy przez otarciami, odciskami i utratą ciepła. Warto jednak, by funkcjonalność szła w parze z estetyką. Wszak każdy z nas lubi ładnie wyglądać. Z kwestią doboru skarpet stykamy się zwłaszcza latem, gdy krótkie spodenki odkrywają przed światem nasze buty. Przy sandałach lepiej nie eksperymentować, chyba że chcemy popełnić modowe faux-pas. W przypadku pełnego obuwia możemy jednak nieco poszaleć. Popularne trampki nie znoszą samotności, a w zestawieniu z odpowiednią parą skarpetek stworzą wygodne i stylowe połączenie.

Długie czy stopki?

Szukając skarpetek do obuwia zetkniemy się z dwoma podstawowymi rodzajami – klasycznymi skarpetami długimi oraz fasonami typu stopki. W przypadku letnich stylizacji, coraz częściej prym wiodą te drugie. Stopki doskonale prezentują się w zestawieniu z szortami oraz obuwiem odsłaniającym kostki. Tworzą spójny wizualnie wizerunek, a przy okazji pozornie wydłużają nogi, co okazuje się nie bez znaczenia dla osób obdarzonych niskim wzrostem. Pewną wadą jest fakt, że nosząc stopki praktycznie ich nie widzimy. Stopa sprawia wrażenie nagiej, co dla części osób wiąże się z dyskomfortem. Trudno jednak odmówić temu rozwiązaniu zalet praktycznych. Dzięki stopkom, pozostawiamy warstwę zabezpieczającą między butem a stopą, osiągając korzyść higieniczną oraz ochronę buta przed potem.

A może w kolorze?

Kolor skarpetek ma znaczenie. Nawet standardowe odcienie czerni i bieli mogą napytać biedy, jeśli zestawimy je w niewłaściwy sposób. Przykładowo, białych skarpet nie powinniśmy zakładać do garnituru! To poważny błąd stylizacyjny. W omawianych przez nas aranżacjach wiosenno-letnich białasy sprawdzą się natomiast bez zarzutu. Jednak czy warto godzić się na bezpieczne rozwiązania? Współczesna moda pokazuje, że niekoniecznie. Coraz większym uznaniem cieszą się skarpetki kolorowe, opatrzone jaskrawymi barwami i fantazyjnymi wzorami. To moda, kojarzona dotychczas głównie ze skarpetkami dziecięcymi. Dziś wykroczyła poza podziały wieku i płci, podbijając serca fanów na cały świecie.

Do wyboru, do koloru

Szukasz skarpetek w groszki, ananasy, a może… klucze francuskie? Nie ma problemu! Projektowane modele są tak rozmaite, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Szalone skarpetki wprowadzają koloryt i odrobinę uśmiechu. To doskonały pomysł na prezent dla każdego, kto lubi lekkie i nieformalne rozwiązania modowe. Gdzie takie cuda nabyć? Wystarczy przejrzeć internet. Polskie firmy mają wiele do zaoferowania. Doskonały przykład stanowi rzeszowska marka Freak Feet, która od dwóch lat tworzy podobne wyroby z pasją i zaangażowaniem. Co ważne, skarpety Freak Feet nie tylko ładnie wyglądają, ale też są autentycznie dobre jakościowo. Mieszanka bawełny, poliamidu i elastanu sprawia, że stopy się nie męczą, a włókna doskonale do nich przylegają, zapewniając komfort noszenia – nie tylko w letnich trampkach, ale też w innym typie obuwia. Sprawdź sam. Być może to propozycja dla Ciebie?