Metody pielęgnacji dłoni i stóp

O dłoniach i stopach mówi się jako o wizytówce człowieka. W związku z tym, warto o nie dbać wykonując regularnie pewne zabiegi pielęgnacyjne. Radzimy w jaki sposób najlepiej pielęgnować dłonie i stopy, aby pięknie wyglądały i były odpowiednio odżywione.

Pielęgnację dłoni i stóp

Metody pielęgnacji stóp: w domu i w salonie kosmetycznym

Prostą pielęgnację stóp wykonywać można samemu. Wystarczy moczyć je w ciepłej wodzie przez około 10 minut, przynajmniej 3 do 4 razy w tygodniu. Po takiej kąpieli należy zetrzeć martwy naskórek przy pomocy specjalnej tarki do stóp, którą znajdziecie w każdej drogerii i aptece, a nawet w supermarkecie. Podczas tarcia trzeba jednak uważać, by nie uszkodzić naskórka, toteż warto zabieg ten wykonywać bardzo delikatnie. Na koniec, w razie potrzeby, przychodzi czas na przycinanie paznokci i wtarcie w stopy kremu nawilżającego.

Stopy to część ciała, na której pielęgnację trzeba poświęcić najwięcej czasu. Kluczem do sukcesu jest tu na pewno regularność. Proste zabiegi pielęgnacyjne z powodzeniem można wykonywać samodzielnie w domu, jednak warto też raz na jakiś czas odwiedzić salon kosmetyczny, by skorzystać z bardziej zaawansowanych form pielęgnacji – radzi nasz rozmówca reprezentujący salon kosmetyczny Perfect Glamour.

W salonie kosmetycznym można skorzystać z różnych zabiegów. Do tych najbardziej polecanych zalicza się zabieg chłodzący, który odświeża i przywraca nogom lekkość. Innym zabiegiem godnym uwagi jest zabieg rewitalizujący, który nadaje stopom jedwabistą gładkość.

Sposoby na piękne dłonie – domowe i profesjonalne

Jednym z podstawowych i najbardziej znanych zabiegów na dłonie jest manicure. Zaleca się, aby (podobnie jak stopy) dłonie moczyć w ciepłej wodzie kilka razy w tygodniu. Ułatwia to wycinanie narastających wokół paznokci skórek. Jeśli już o nich mowa, to wycinać można je tylko specjalnie przeznaczonymi do tego cążkami.

Następnym krokiem jest obcinanie i piłowanie paznokci do momentu aż osiągną oczekiwany przez nas kształt. Potem przychodzi czas na malowanie paznokci. Można oczywiście zrobić to samodzielnie, jednak jeśli nie czujecie się na siłach, by zrobić to dobrze, udajcie się do salonu kosmetycznego. Na sam koniec należy wetrzeć w dłonie krem nawilżający, o którym nie można też zapominać na co dzień.

Bardziej zaawansowane zabiegi na dłonie możecie wykonać w salonie kosmetycznym. Wybierać można spośród zabiegów kojących (odświeżają i nawilżają dłonie oraz łagodzą spowodowane czynnikami zewnętrznymi podrażnienia), peelingów (złuszczają naskórek i nadają dłoniom wyjątkową gładkość), a wzmacniającymi (masaż dłoni ciepłym woskiem ze świecy).

śr. ocena 5 / głosów 1