Laserowe zamykanie naczynek. Charakterystyka zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Metoda pozwala na uzyskanie znakomitych efektów już po kilku zabiegach. Laserowe zamykanie naczynek polega na podgrzaniu krwi za pomocą wiązki światła – naczynko obkurcza się, a jego widoczność zmniejsza się.

laserowe zamykanie naczynek

Czym są pękające naczynka i jak im zapobiegać?

Pękające naczynka to tak naprawdę poszerzone naczynia włosowate, które prześwitują przez wierzchnią warstwę skóry. Skłonność do ich pękania ma często genetyczne podłoże. Może być także wynikiem nadciśnienia, zmian hormonalnych lub podrażnień skóry. Skóra naczynkowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji, w tym stosowania kremów z filtrem i kosmetyków bogatych w:

  • witaminę C,
  • witaminę PP,
  • flawonoidy,
  • rutynę.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Osoby decydujące się laserowe zamykanie naczynek zazwyczaj kierują się wyglądem. Jednak część pacjentów zmaga się z dolegliwościami dermatologicznymi, np. z rumieniem, trądzikiem czy zmarszczkami. Zabieg laserowego zamykania naczynek może pomóc na te dolegliwości, ponieważ wyrównuje koloryt skóry, zwiększa jej zdolności regeneracyjne, spłyca zmarszczki – wylicza ekspert z gabinetu LaserEstetic.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg laserowego zamykania naczynek poprzedzony powinien być konsultacją z kosmetologiem, który oceni ryzyko zabiegu, stan naczynek oraz ustali ilość i intensywność zabiegów. Przed przystąpieniem do właściwej procedury skóra musi zostać poddana dokładnemu demakijażowi i peelingowi. Dopiero potem i przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa (okulary) można przystąpić do pracy.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Zabieg polega na przykładaniu głowicy lasera do skóry i wywoływania impulsów laserowych. Po naświetleniu skóra na twarzy może być przez jakiś czas zarumieniona. Sama usługa jest bezbolesna, możliwe są jednak czasem odczucia lekkiego ukłucia bądź naciągania skóry. Po zakończeniu zamykania naczynek należy nawilżać skórę odpowiednimi, delikatnymi kosmetykami i unikać jej przeciążenia. Efekty zabiegu powinny być widoczne po kilku pierwszych sesjach. Raz zamknięte naczynka nie ulegają już rozkurczeniu a kolejne wizyty u eksperta skupiać powinny się na nowych naczynkach.

śr. ocena 5 / głosów 1