Korekta kształtu i koloru zębów

Każdy z nas marzy o uśmiechu rodem z najmodniejszych magazynów. Niestety, wśród populacji można wyróżnić wiele osób, które nie są zadowolone ze stanu swojego uzębienia, co może doprowadzić do poważnych kompleksów i problemów emocjonalnych. Dotyczą one przede wszystkim barwy i kształtu zębów, a więc intensywnych przebarwień czy ich ostrych brzegów. Dziś jednak z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, które są w stanie skutecznie poprawić kształt i kolor uzębienia.

W jaki sposób można poprawić wizualny stan zębów?

Jeżeli zmagamy się tylko i wyłącznie z niekorzystnym zabarwieniem naszych zębów, warto skorzystać z jednej z metod ich wybielania. Zdecydowanie najbardziej popularne jest stosowanie specjalistycznych nakładek. Umieszcza się je na powierzchni zębów i wypełnia odpowiednio skomponowanym żelem, który zawiera składniki wybielające, ale też wzmacniające uzębienie. Jak przekonują specjaliści z firmy Art Dent:

Metoda wybielania nakładkowego jest niezwykle przyjazna dla pacjenta, ponieważ może on stosować ją samodzielnie w domu. Musi pamiętać jedynie u uzupełnianiu nakładek żelem i stosowaniu diety według szczegółowych zaleceń stomatologa.

Jedną z bardziej innowacyjnych i zaawansowanych technik korekty stanu uzębienia jest wykorzystanie tak zwanych licówek. Należą one do stałego, protetycznego uzupełnienia pokrywającego wargową, czyli przednią powierzchnię naszych zębów. Licówki są dość cienkimi płatkami wykonanymi najczęściej z porcelany, dzięki czemu przykryte i zamaskowane zostają wszelkie niedoskonałości zęba bez dużych ingerencji. Metoda tego typu umożliwia pokrycie przebarwień, wypełnień, ale też całkowitą zmianę kształtu uzębienia w dowolnym zakresie.

O czym pamiętać podczas stosowania licówek?

Mimo tego, że stosowanie licówek jest niezwykle proste i często stosowane nawet przez celebrytów, wcześniej należy przystąpić do ewentualnego leczenia. Chodzi tu przede wszystkim o uzupełnianie ubytków oraz usunięcie kamienia nazębnego. Warto dodać też, że taka metoda korekty kształtu i koloru zębów niejednokrotnie wiąże się z uprzednim oszlifowaniem interesującego zęba. Jest to koniecznie, gdyż licówka nieznacznie zwiększa jego powierzchnię, co bez szlifowania mogłoby dać nieestetyczny i przeciwny do zamierzonego efekt. Niezwykle ważne dla pacjenta jest także to, że samo założenie licówek jest całkowicie bezbolesne i szybkie, a pozytywne rezultaty widoczne są tak naprawdę od razu. Pamiętajmy jednak, aby nie stosować licówek na uzębieniu wymagającym dogłębnej terapii, ale też po przebytym leczeniu kanałowym. Metoda ta jest też przeciwwskazana dla osób zgrzytających zębami.

śr. ocena 5 / głosów 5