Kamizelka wełniana – idealne rozwiązanie dla niego i dla niej

Wełna jest włóknem uzyskiwanym z okrywy włosowej owiec, lam czy wielbłądów. Charakteryzuje się rewelacyjnymi właściwościami termoizolacyjnymi, stąd jest doskonałym materiałem do produkcji ciepłych ubrań. Jeśli zawsze marzniesz, powinieneś sprawić sobie kamizelkę wełnianą! To propozycja dla niej i dla niego, idealna na wieczorne spacery i nie tylko. Poznaj zalety kamizelek z wełny!

Właściwości kamizelek wełnianych

Kamizelka wełniana to wygodna i ciepła odzież wierzchnia, która:

  • gwarantuje ciepło nawet w najchłodniejsze dni,
  • poprawia krążenie,
  • zapewnia skórze wentylację,
  • jest bardzo wytrzymała,
  • ma prosty, modny fason,
  • jest ładnie wykończona i bardzo elegancka.

Wełna zimą chroni przed chłodem, a latem zapobiega przed przegrzaniem. Można ją nosić w domu, jak i poza domem. Kto na pewno powinien dokonać jej zakupu?

Kamizelki z wełny – dla kogo?

Kamizelki z wełny występują zarówno w kobiecej, jak i męskiej wersji. Są szczególnie polecane osobom, które cierpią na bóle reumatyczne, bóle zwyrodnieniowe lub bóle związane z przeziębieniem i przewianiem. Kamizelka doskonale utrzymuje ciepło. Warto się w nią zaopatrzyć również na zimowe wyjazdy czy kupić jedną do noszenia na co dzień, zwłaszcza gdy jesteśmy wyjątkowymi zmarzluchami!

Z kamizelki wełnianej będą także zadowolone osoby ze schorzeniami nerek i bólami nerwowymi. Wełna zmniejsza napięcie i nie podrażnia skóry! Nie musimy się martwić, że jej noszenie będzie wiązać się z nieprzyjemnymi doznaniami. Kamizelka z wełny jest mięciutka i komfortowa. Aby utrzymać wysoką jakość kamizelki, należy zadbać o właściwy sposób jej przechowywania i czyszczenia – mówi nasz rozmówca z firmy Runo, zajmującej się produkcją wyrobów z wełny.

Jak prać i suszyć odzież z wełny?

Odzież z wełny wymaga właściwego traktowania. Jak prać i suszyć kamizelkę wełnianą, aby służyła nam przez lata? Najważniejsza kwestia – wełnianą odzież można prać w pralce. Warunkiem jest ustawienie odpowiedniego programu i wybór środków przeznaczonych do prania tego typu materiału. Wełnę należy prać w niskich temperaturach! Uważajmy z ilością detergentu – jeśli nie wystarczająco się rozpuści, wełna może się sfilcować.

Niektóre rodzaje wełny, takie jak wełna z kaszmiru czy alpaki, są bardzo delikatne i lepiej jest prać je ręcznie. Wełny nie należy zbyt długo moczyć, lepiej jest trzymać ją w wodzie maksymalnie kilka minut. Woda do prania i płukania musi mieć taką samą temperaturę. Wełny nie powinno się też wyciskać. Stosując się do tych wskazówek, nasza wełniana kamizelka przez długie lata będzie wyglądać jak nowa.

śr. ocena 5 / głosów 5