W jakich kolorach mogą być suknie ślubne?

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych dni w naszym życiu. Szczególnie dla panien młodych, dla których ta chwila niejednokrotnie jest najbardziej wyczekiwanym do tej pory momentem. Dlatego każda kobieta, która niedługo ma stanąć na ślubnym kobiercu, na długo przed uroczystością zaczyna poszukiwania wymarzonej sukni.

Suknia ślubna wcale nie musi być biała

Tradycyjnym kolorem sukien ślubnych jest biel. Kolor biały jest uznawany za symbol czystości i niewinności. Biała suknia oznacza również czystość serca. Nie każda panna młoda decyduje się na czystą biel. Wiele z nich wybiera bardzo popularny kolor ecru albo też decyduje się na całkiem inny kolor sukni ślubnej. Dzięki temu chce podkreślić swoją osobowość, pokazać, że panna, która zaraz stanie się mężatką, może wyglądać inaczej, a mimo to – nadal niebywale pięknie.

Jak wybrać kolor sukni ślubnej?

Biel nie każdemu pasuje. Nawet, jeśli zdecydujemy się na inne jej odcienie, nie zawsze wyglądamy w nich dobrze. To tylko jeden z powodów, dla którego nie wybieramy białej sukni ślubnej. A każda panna młoda pięknym strojem chce podkreślić swoją urodę. Poza kolorem białym bardzo modny i twarzowy jest kolor pudrowego różu, kolor perłowoszary oraz wszelkie pastelowe barwy. Decydując się na taką, nie da się ukryć, odważniejszą kreację, powinniśmy dopasować jej kolor do naszego koloru skóry. Panny młode o jasnej cerze najpiękniej będą wyglądać w pastelach, odcieniach rudości, kawy i kości słoniowej. Narzeczone z umiarkowaną karnacją mogą decydować się na kolor malinowy, wiśniowy, chłodny fiolet czy róż. Z kolei paniom o pięknej, muśniętej słońcem skórze, najładniej będzie w kolorze srebrnym, granatowym bądź czekoladowym.

Profesjonalne salony mogą zabarwić tkaninę na dowolny kolor wybrany przez klientkę. Dzięki temu suknia będzie miała indywidualny, niepowtarzalny charakter, a panna młoda poczuje się wyjątkowo – tak, jak powinna czuć się w dniu swojego ślubu.

Suknie ślubne na indywidualne zamówienie

Aby w dniu ślubu nałożyć wymarzoną suknię ślubną i poczuć się jak prawdziwa księżniczka, najlepiej jest skorzystać z usług salonów, które wprowadzają poprawki krawieckie i zajmują się szyciem sukien na indywidualne zamówienie – mówi nasz rozmówca ze Studia sukien ślubnych i wieczorowych Le Frou-Frou. Wówczas przyszła panna młoda będzie mogła swobodnie decydować i o fasonie sukni, i o kolorze. Z pomocą doświadczonych krawcowych dobierze najlepsze tkaniny, z niecierpliwością wyczekując swojego wielkiego dnia.