Jak wyregulować brwi?

Pełne łuki Kim Kardashian, krótkie brwi jak Angelina Jolie czy może raczej niesymetryczne niczym u Kylie Jenner? W jakich byś nie gustowała, regulacja brwi to podstawa. Chodzi przede wszystkim o ich atrakcyjny i estetyczny wygląd. W dzisiejszych czasach na ten element twarzy wszyscy zwracają na niego uwagę – wbrew pozorom nawet panowie. Jak więc je regulować i dopasować do kształtu swojej twarzy? Oto kilka wskazówek.

Regulacja brwi – jak powinna wyglądać?

Jak twierdzi znana wizażystka DeeDee Marcelli, brwi mogą nawet odzwierciedlać charakter. Warto więc najpierw je dopasować do swojego kształtu twarzy. Nie kieruj się chwilową modą, nie dla każdego jest ona korzystna. Tak więc jeśli Twoja twarz ma kształt:

  • kwadratowy – wybierz mocno zaakcentowany łuk, który złagodzi zarys buzi,
  • owalny – postaw na miękki łuk,
  • okrągły – wybierz wysoki łuk, wyszczuplający twarz,
  • trójkątny – zdecyduj się na zaokrąglony, ale miękki łuk, łagodzący rysy.

Jeśli już dobierzesz odpowiedni typ brwi do swojej twarzy, pora przystąpić do regulacji. Istotny jest wybór pęsety. Powinna być mała i mieścić się w dłoni. Najważniejsze, by miała cienkie zakończenie o ostrych krawędziach.

Jak mówi specjalista z Art & Derm, regulacja brwi powinna przebiegać w dobrze oświetlonym pomieszczeniu – najlepiej pod oknem. Dzięki temu żaden włosek nie umknie Twojej uwadze. Zabieg warto wykonać po kąpieli, kiedy twarz jest czysta i świeża. Pamiętaj, by rozczesać brwi. Można do tego użyć specjalnej szczoteczki lub po prostu tej po tuszu do rzęs – oczywiście wyczyszczonej.

Włoski muszą być wyrywane z kierunkiem wzrostu, nie pod włos. W ten sposób nie tylko zredukujesz ból, ale zapobiegniesz ich szybszemu i niekształtnemu odrostowi. Najlepiej wyrywać je naprzemiennie – trochę po lewej stronie, potem po prawej. To również ograniczy dyskomfort. Na sam koniec przyłóż do zaczerwienionych miejsc kostki lodu.

Regulacja brwi a pomoc gabinetu kosmetycznego

Choć regulacja brwi to prosty zabieg, który można wykonać samodzielnie, warto pomyśleć o wizycie w gabinecie kosmetycznym. Profesjonaliści podpowiedzą Ci, jaka oprawa oczu podkreśli Twoją urodę i wyrazistość spojrzenia, zadbają o bezbolesność zabiegu i stworzą właściwy kształt brwi – według Twoich preferencji.  

Tak więc stawiając na usługi profesjonalistów, masz pewność, że brwi będą zadbane i atrakcyjne. W dodatku taki zabieg jest niedrogi, a Ty eliminujesz ryzyko popełnienia błędu, który sprawi np. że Twoja twarz będzie wiecznie zdziwiona – przez byt wysoki łuk brwiowy.

Jeśli Twoim problemem są rzadkie, nieregularne lub asymetryczne brwi, rozwiązaniem, o którym warto pomyśleć może być makijaż permanentny brwi. Nowoczesne metody pozwalają na uzyskanie naturalnego i trwałego efektu utrzymującego się nawet do 2 lat.

śr. ocena 0 / głosów 0