Jak ubrać się na komunię?

Pierwsza komunia to celebrowana w gronie rodziny uroczystość religijna, która uwieczniona zostaje na licznych zdjęciach. Nic więc dziwnego, że znalezienie odpowiedniej stylizacji na tę okazję dla wielu osób stanowi nie lada wyzwanie. Poniżej prezentujemy garść praktycznych wskazówek, dzięki którym stanie się ono nieco łatwiejsze. Jak zatem należy ubrać się na komunię?

sklep-ubrania

Po pierwsze, pamiętajmy, że najważniejsza część tego wydarzenia odbywa się w kościele. Z szacunku do tego miejsca, a także do osób w nim zgromadzonych, zrezygnujmy z głębokich dekoltów, odkrytych pleców i brzuchów czy zbyt obcisłych i zbyt krótkich sukienek. W dobrym tonie będzie też założenie obuwia z zakrytymi palcami oraz rajstop, jak również narzucenie żakietu lub kardiganu na kreację bez rękawów – później będzie można go zdjąć.

Elegancja na luzie

„Później”, czyli na przyjęciu komunijnym, które z reguły przybiera formę rodzinnego obiadu.

Warto zadbać o to, by tkanina, z której uszyty będzie nasz strój na tę okazję, nie gniotła się zbyt łatwo przy siadaniu – radzi stylistka z produkującej ekskluzywną odzież damską firmy Metafora.

By podkreślić uroczysty charakter całego wydarzenia, należy ubrać się elegancko, bez popadania jednak w przesadę – w gronie najbliższych można pozwolić sobie wszak na nieco swobody.

Pierwsza komunia to nie wesele

Z równym powodzeniem założyć możemy bluzkę koszulową do spódnicy czy spodni, sukienkę, garsonkę, damski garnitur, a nawet kombinezon. Ważne, by w naszej stylizacji zachować umiar. Co to znaczy? Krój ubrania powinien być raczej prosty, dodatki zaś – skromne. Unikajmy przesadnie wzorzystych elementów garderoby, a by uniknąć efektu pstrokacizny, nie łączmy też ze sobą więcej niż trzech kolorów.

Barwy wiosny

Pierwsza komunia to radosne, wiosenne wydarzenie. Dobrze jest odzwierciedlić to w jasnym, lekkim stroju. Jeśli chodzi o barwy, postawmy na wszelkiej maści pastele, szarości, beże, pudrowy róż oraz biel (choć ubranie się w nią od stóp do głów tego dnia zostawmy raczej przystępującym po raz pierwszy do komunii dziewczynkom). Jeśli kochamy wyraziste kolory, nie musimy całkowicie z nich rezygnować – postarajmy się jednak ograniczyć ich obecność np. tylko do butów i kopertówki. Gdy natomiast nie wyobrażamy sobie wystąpienia w kolorze innym niż czerń (choć warto byłoby akurat w tym przypadku zrobić wyjątek), również posłużmy się akcesoriami, aby ożywić stylizację. Świetnie może też wyglądać kontrastowe połączenie czerni z bielą.

Czego unikać

W szafie zostawmy dżinsy, ubrania sportowe i wieczorowe kreacje, zbyt błyszczące rajstopy, klapki, szorty i grube swetry. Zadbajmy o to, by bielizna nie prześwitywała spod ubrania ani nie odznaczała się pod nim. Sprawdźmy także, czy na podeszwie buta nie pozostała metka – nawet jeśli nie widać jej przy chodzeniu, może bowiem ukazać się przy klękaniu.