Jak się przygotować do wizyty u tatuażysty?

Adepci tatuażu z pewnością wchodzą do salonu tatuażu jak do siebie. Jednak osoby, które postanowiły zrobić pierwszy w życiu tatuaż z pewnością zastanawiają się, jak przygotować się do wizyty u tatuażysty. Nie ma żadnych specjalnych wymagań, choć istnieje kilka kwestii, do których warto się zastosować. Dzięki temu tatuażysta będzie miał ułatwioną pracę, a my większy komfort.

Tatuaż będzie z nami przez całe życie. Choć istnieją metody laserowego usuwania tatuażu mogą być one nie do końca skuteczne – potrzeba wiele sesji, by usunąć barwnik ze skóry, a i tak może pozostać niewielki ślad. Co więcej, usuwanie jest nieraz bardziej bolesne niż samo robienie tatuażu, także przed pierwszą wizytą najważniejsze to zastanowić się, czy na pewno tego chcemy i czy wybrany przez nas wzór na pewno się nam nie znudzi. Jeśli jesteśmy pewni – do dzieła!

Zanim umówimy się z tatuażystą

Warto przez umówieniem się do studia tatuażu zorientować się w pracach artystów, którzy tam pracują. Każdy z nich może mieć inny styl lub specjalizować się w innych rodzajach tatuażu. Sprawdźmy, jakie projekty wykonują i na podstawie inspiracji zapytajmy o wzór, który mogą zaproponować.

Istotną kwestią jest również zastanowienie się nad miejscem wykonania tatuażu. Niektóre części ciała są bardziej wrażliwe – na przykład nadgarstki lub kostki, gdzie skóra jest cienka i nie ma warstwy tłuszczu. Tatuaże na odkrytych częściach ciała mogą szybciej blednąć. Również niektóre kolory tracą swoją barwę szybciej niż inne – najbardziej trwały jest czarny tusz.

Przygotowanie do wizyty w studiu tatuażu

Jeśli wybraliśmy wzór, studio tatuażu oraz artystę, który wykona dla nas tatuaż, czas na przygotowanie. Warto wiedzieć, że najlepiej tatuuje się skórę bladą. Opalenizna nie jest przeciwwskazaniem do wykonania tatuażu, jednak lepiej zrezygnować z intensywnego opalania. Najlepszym czasem jest okres wiosny i jesieni – latem nie powinno wystawiać się świeżego tatuażu na słońce i konieczne jest smarowanie go kremem z wysokimi filtrami. Na naturalnym odcieniu skóry lepiej będzie widać ostateczne odwzorowanie kolorów oraz detale.

Dobrze przyjść na wizytę wyspanym i po porządnym śniadaniu lub obiedzie – mówi tatuażysta z ART FORCE TATOOOdpowiedni poziom cukru we krwi zminimalizuje ryzyko omdlenia. Ogólne dobre samopoczucie sprawi, że nasz próg bólu będzie wyższy i bez problemu zniesiemy nawet kilkugodzinne tatuowanie. Mocna kawa nie jest wskazana, dobrze jest się jednak nawodnić. Kawę i alkohol warto odstawić mniej więcej na dwa dni przed wykonaniem tatuażu, podobnie z aspiryną lub innymi lekami, które mogą rozrzedzać krew i powodować zwiększone krwawienie. Na tydzień-dwa przed zabiegiem można również nawilżać i odżywiać skórę. Kilka dni przed można wydepilować miejsce, w którym znajdzie się tatuaż. Lepiej nie wykonywać depilacji tuż przed wizytą, gdyż skóra może być podrażniona. Przed samą wizytą warto wziąć kąpiel i nie smarować skóry, ani balsamami, ani środkami przeciwbólowymi – czysta skóra to mniejsze ryzyko infekcji, a wszelkie substancje na skórze mogą utrudniać wykonanie pracy – dodaje.

I to tyle. Możemy oddać się w ręce tatuażysty, aby po kilku godzinach cieszyć się nową ozdobą na naszym ciele. O tym, w jaki sposób pielęgnować tatuaż z pewnością dowiemy się od pracowników studia tatuażu.

śr. ocena 5 / głosów 5