Jak działają spodenki antycellulitowe?

Wśród wielu problemów natury estetycznej, jednym z najpoważniejszym jest bez wątpienia cellulit. Potocznie nazywany „pomarańczową skórką”, cellulit nie tylko negatywnie wpływa na nasz wygląd – jest również niezwykle ciężki do pokonania. Nic dziwnego zatem, że na rynku dostępnych jest wiele metod radzenia sobie z nim. Jedną z najskuteczniejszych są tak zwane spodenki cellulitowe. W jaki sposób one działają i dlaczego warto ich użyć?

Czym jest cellulit?

Cellulit jest zjawiskiem polegającym na nieprawidłowym, nierównomiernym rozłożeniu tkanki tłuszczowej w ciele, zazwyczaj na udach, pośladkach i biodrach, niekiedy również na kolanach, ramionach czy sutkach. Efektem jest tworzenie się charakterystycznych zgrubień, przez które skóra na tych częściach ciała przypomina skórkę pomarańczy – stąd potocznie cellulit potocznie określa się pomarańczową skórką. Powszechnie, choć błędnie, nazywa się go również cellulitisem. Jedną z najczęstszych przyczyn występowania cellulitu są nieprawidłowe proporcje żeńskich hormonów – nadmiar estrogenu przy jednoczesnym niedoborze progesteronu. Stąd problem ten najczęściej dotyka kobiet i młodych dziewcząt, u mężczyzn występuje raczej rzadko. Czynnikami, które mogą sprzyjać powstawaniu cellulitu są niewłaściwa dieta, brak ruchu, siedzący tryb życia, nieprawidłowa postawa ciała.

Specjalne spodenki w kuracji antycellulitowej

Cellulit na różnych etapach życia występuje u nawet 80% kobiet, jednocześnie jest on bardzo trudny w zwalczaniu. Powszechnie żywione przekonanie, że wystarczy zadbać o prawidłową dietę oraz zacząć uprawiać aktywność fizyczną rzadko kiedy się sprawdza, w wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie dodatkowych środków. Dobrym pomysłem są spodenki antycellulitowej. Jak one działają?

Spodenki antycellulitowe to rodzaj bawełnianej bielizny modelującej, która stosowana regularnie pozwala znacząco zredukować nadmiar tkanki odpowiedzialnej za powstawanie cellulitu – mówi przedstawiciel firmy RehaMEDSpodenki wykonane są z miękkiej bawełny, w którą wpleciono włókna miedzi, srebra oraz węgla. Dzięki temu działają one na dwa sposoby – poprzez nacisk na tkanki ciała poprawiają mikrokrążenie i wykonują drenaż limfatyczny, a dzięki zawartości dodatkowych włókien wspomagają proces oczyszczania się organizmu z toksyn.

Jak stosować spodenki antycellulitowe?

Zaleca się, żeby spodenki antycellulitowe stosować przez co najmniej 3 miesiące, po przynajmniej 8 godzin dziennie. Można je z powodzeniem nosić pod zwykłymi ubraniami i uprawiać w nich aktywność fizyczną – jest to zresztą rekomendowane, ponieważ podczas ruchu oddziaływanie spodenek na ciało jest wydajniejsze. Należy pamiętać ponadto o stosowaniu zbilansowanej diety, by nie zaburzać oczyszczania organizmu z toksyn – niewłaściwa, bogata w cukier lub sól może opóźnić pojawienie się efektów lub całkowicie im zapobiec.

śr. ocena 0 / głosów 0