Jak dobrać seksowną bieliznę do swojej figury?

Każda kobieta może poczuć się atrakcyjnie ze swoją figurą – kluczem jest prawidłowe dobranie bielizny, która będzie podkreślać walory sylwetki i maskować jej mankamenty. Okazuje się jednak, że zrobienie tego nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jak to zrobić? Na jakie kwestie szczególnie należy zwrócić uwagę? Poniżej kilka rad dla pań, które chcą poczuć się sexy.

seksowna-bielizna

Po pierwsze biustonosz

Wyeksponowanie górnych partii ciała jest bardzo istotne dla pań o stosunkowo szerokich biodrach oraz niewielkim biuście.

Można to łatwo osiągnąć poprzez dobranie biustonosza typu push-up lub plunge o głębokim wcięciu – mówi przedstawicielka firmy Marvell. – Biustonosz taki powinien maksymalnie podnosić biust, dzięki czemu ta część ciała stanie się bardziej widoczna, a proporcje sylwetki zostaną do pewnego stopnia odwrócone i bardziej zrównoważone. Podniesienie biustu sprawdzi się również, jeśli zależy nam na wizualnym wyszczupleniu talii, jednak w tym przypadku lepiej sprawdzą się biustonosze typu bardotka i balkonetka.

Biustonosz dla obfitego biustu

Jeśli nasz biust jest bardziej obfity, dobrym wyborem będą pełne miseczki na szerokich ramiączkach i z dobrym rusztowaniem – będą one lepiej podtrzymywać i podnosić piersi. Warto zainteresować się biustonoszami z koronkowym wykończeniem – sprawi ono, że całość będzie przypominać półmiseczki i prezentować się lżej niż pełna miseczka.

Po drugie majtki

Powszechnie, choć nie do końca słusznie, stringi uznawane są za synonim seksownej bielizny. Niestety, sprawa nie jest tak prosta i to, czy stringi będą dobrze się prezentować zależy przede od kształtu pośladków i bioder – panie o bardziej obfitych kształtach i „boczkach” powinny raczej zrezygnować ze stringów, bowiem ich wąskie paski mogą zbyt mocno wpijać się w skórę na biodrach, powodując, że zaczną one wyglądać bardzo nieestetycznie. Dużo lepszym, bardziej uniwersalnym rozwiązaniem będą zwykłe zabudowane figi. Wybierając bieliznę powinno się unikać kontrastów – jeśli przykładowo potrzebujemy biustonosza do podniesienia biustu, który odwróci uwagę od szerokiej talii, złym pomysłem będą głęboko wcięte majtki, które zepsują cały ten efekt i zaburzą proporcje sylwetki.

Kolorystyka

Istotną kwestią jest wybór kolorów bielizny. Seksowna bielizna dostępna jest w różnych kolorach, jednak najpopularniejsze z nich to czerń i biel. Jak należy z nich korzystać? Generalna zasada jest bardzo prosta i dobrze znana – czarny wyszczupla i odejmuje krągłości. Dla bardzo szczupłych pań dużo lepszym rozwiązaniem będzie biel, która podkreśla krągłości bioder, pupy i biustu.

śr. ocena 5 / głosów 4