Jak dobrać spodnie damskie do sylwetki?

Każda kobieta ma w swojej szafie co najmniej kilka par spodni. Najbardziej popularne są jeansy, ale by w nich dobrze wyglądać – muszą być odpowiednio dopasowane do sylwetki. Tylko w takich spodniach będziemy czuć się komfortowo i z chęcią włożymy je zamiast spódnicy czy sukienki. Tym bardziej, że w wielu sytuacjach sprawdzą się dużo bardziej niż typowe, kobiece stroje.

 Rurki dla szczupłych kobiet

Rurki, bardzo popularne od kilku sezonów, powinny nosić panie o szczupłej, proporcjonalnej budowie. Podkreślają mankamenty sylwetki, dlatego jeśli mamy krągłe biodra bądź masywne uda, niekoniecznie będziemy się sobie podobać. Rurki najlepiej wyglądają noszone do balerinek, a jeśli nałożymy je do butów na wysokim obcasie, jeszcze bardziej wydłużą nasze nogi. W ich składzie bardzo często pojawia się stretch, dlatego bardzo dobrze się je nosi. Z drugiej strony łatwo się rozciągają, dlatego lepiej nie decydować się na większy rozmiar, z myślą, że mogą się skurczyć.

Spodnie bootcut wyrównują proporcję sylwetki

Jeśli chcemy dobrać spodnie damskie do sylwetki, która nie jest proporcjonalna, najlepiej sprawdzą się jeansy typu bootcut. Pozwalają ukryć obfitość bioder, poradzą sobie również z grubszymi łydkami. Kobiety lubią mieć zgrabne nogi, ale nie zawsze można to w łatwy sposób uzyskać. W spodniach typu bootcut nareszcie dobrze poczujemy się w swojej figurze, a jeśli będą dodatkowo zakrywać obcas naszych butów, dodatkowo wysmuklą naszą sylwetkę.

Dzwony najlepsze dla wysokich pań

W dzwonach z kolei najlepiej będą prezentować się wysokie panie. Mogą mieć nawet krąglejszą pupę, ale uda nie mogą być zbyt masywne. Wbrew pozorom nie powinny być również nadmiernie chude, ponieważ zaburzą proporcje sylwetki. Jeśli nie należymy do grona wysokich kobiet, a koniecznie chciałybyśmy nałożyć dzwony, pomóc nam mogą buty na wysokich obcasach. Jeśli dobrze się w nich czujemy i nie jest dla nas problemem poruszanie się na nich przez cały dzień, z powodzeniem możemy nałożyć dzwony.

Jeansy z prostą nogawką do każdej figury

Każda kobieta, bez względu na typ figury, będzie się ładnie prezentować w jeansach z prostą nogawką – mówi nasz rozmówca ze sklepu internetowego 4friko.

Ładnie wymodelują zarówno zbyt szczupłą, jak też zbyt tęgą figurę. Pamiętajmy tylko, żeby wybierać modele bez przetarć ani ozdób – przyniosą efekt odwrotny do zamierzonego. Jedynym urozmaiceniem może być zaprasowany kant, którego zadaniem jest wysmuklenie naszej figury. Pamiętajmy o tych zasadach, a dobór spodni do sylwetki nie sprawi nam żadnego problemu.