Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie człowieka. Z tego względu stał się ulubieńcem medycyny estetycznej. Pielęgnuje skórę, nawilża ją i ujędrnia. Powiększa usta, modeluje biodra, wpływa nawet na owal twarzy. Ta substancja przypomina przeźroczysty żel, a w bezbolesnych zabiegach wstrzykuje się ją z użyciem cienkiej igły. Dlaczego warto postawić na zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego?

zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Rodzaje zabiegów z kwasem hialuronowym

Medycyna estetyczna w dużej mierze opiera się na działaniu kwasu hialuronowego. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej stawia na naturalne i bezinwazyjne działania. Kwas tego typu umożliwia ich skuteczne przeprowadzenie, a efekty są widoczne od razu. Do czego więc stosuje się ten złoty środek?

  • Powiększenie ustzabiegi z użyciem kwasu hialuronowego przywracają im jędrność już po pierwszym zastosowaniu. Nie dość, że kwas nawilża wargi, to jeszcze spłyca zmarszczki wokół nich. Ma nawet wpływ na nasycenie koloru ust.
  • Usuwanie zmarszczek – kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki i pobudza produkcję kolagenu.
  • Wypełnianie policzków – zapadnięta twarz to problem niejednej osoby. Już po pierwszym zabiegu, po wstrzyknięciu w okolice kości policzkowych, są one widocznie pełniejsze i wyglądają atrakcyjnie.
  •  Niwelowanie bruzd – fałdy nosowo-wargowe pogłębiają się już po trzydziestym roku życia. Kwas hialuronowy skutecznie je redukuje, może nawet poprawić owal twarzy.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego – zalety

Wiele osób zastanawia się nad skutecznością zabiegów z kwasem hialuronowym. Prawdą jest, że efekty są widoczne już po pierwszym jego użyciu. W dodatku ma on niesamowicie korzystny wpływ na skórę. Wzmacnia wytrzymałość tkanki łącznej, przyśpiesza nawet gojenie ran i stanów zapalnych.

Spowalnia proces starzenia dzięki ochronie przed niepożądanym wpływem wolnych rodników. Co istotne, nie ma szkodliwego wpływu na skórę, ponieważ naturalnie występuje w organizmie każdego człowieka, np. jest głównym składnikiem płynu stawowego. W związku z tym jest stuprocentowo bezpieczny i nie powoduje alergii.

Jak mówi specjalistka z FaceMed w Warszawie, ten kwas poprawia koloryt skóry oraz stymuluje fibroblasty potrzebne do produkcji elastyny i kolagenu. Tak naprawdę nadaje się on do cery każdego typu – zarówno dla suchej, jak i problematycznej. Przeciwwskazania obejmują tylko niewielkie grono osób, czyli kobiet w ciąży oraz karmiących. Dotyczy to również chorujących na opryszczkę lub choroby immunologiczne, np. Hashimoto.

Ten eliksir młodości ceni nie tylko medycyna estetyczna. Stosowany jest podczas usuwania zaćmy, na jego bazie produkuje się krople do oczu, w dodatku leczy nawet choroby wątroby. Jest to jeszcze większym potwierdzeniem jego skuteczności i leczniczego działania.

śr. ocena 5 / głosów 1