Dlaczego odzież skórzana uchodzi za elegancką?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy najpierw zastanowić się, czym właściwie jest elegancja. Wg słownikowej definicji elegancja to „dobry smak w ubiorze i wytworność w sposobie bycia”. Skoro tak, wspaniałe futro z norek niewątpliwie sprawi, że jego właścicielka będzie prezentować się elegancko. Jednak czy to samo możemy powiedzieć o skórzanej kurtce motocyklowej?

odzież skórzana

Płaszcze ze skór futerkowych, czyli elegancja w klasycznym wydaniu

Posiadanie naturalnego futra z norek, lisów lub szynszyli jest bez wątpienia luksusem. Na tak kosztowne okrycie nie każdy może sobie pozwolić, a samo używanie skórzanej odzieży wymaga staranności i samodyscypliny. Z jednej strony naturalny materiał wymaga szczególnej pielęgnacji, z drugiej zaś zapewnia niesamowitą jakość. Skórzana odzież jest ciepła, ale też zdrowa i przyjemna dla ciała. Kobieta, która zakłada na siebie prawdziwe futro, czuje się wyjątkowo, przez co natychmiast zmienia się również jej sposób bycia i poruszania się. Ale nuty elegancji kobiecemu strojowi może dodać nawet nieduży element ze skóry futerkowej. Nie bez powodu panny młode tak chętnie okrywają ramiona etolami. Na mniej uroczyste okazje, a nawet na co dzień, kobiety chętnie zakładają kamizelki obszyte futerkiem, czy wykończone w ten sposób płaszcze. Zimą wspaniały kołnierz z jenota albo wielka futrzana czapka doda szyku każdej elegantce.

Nowa elegancja, czyli styl subkultury

Odzież ze skór naturalnych to nie tylko wykwintne futra, ale też kurtki kojarzone z motocyklistami, punkami i członkami innych subkultur, które lepiej zdaje się charakteryzować słowo „bunt” niż „elegancja”. Pamiętajmy jednak, że piękno leży w oku patrzącego. Bez względu na krój kurtki ze skóry, na pewno nie można odmówić jej wdzięku naturalnego surowca.

Obecnie producenci odzieży skórzanej szyją ubrania w najróżniejszych stylach. Obok niezmiennie uwielbianych kobiecych futer na rynku nie brak gładkich skór o najrozmaitszych krojach. Nieprzemijającym zainteresowaniem mężczyzn cieszą się kultowe kurtki „motocyklowe” i pilotki, które równie często pojawiają się na ulicach, jak i na wybiegach – opowiada specjalista z Firmy Handlowej „GUTT”. – Młode kobiety i nastolatki chętnie noszą skórzane płaszczyki, ale sięgają też po krótsze fasony, np. ramoneski, szwedki i kurtki ze stójką.

Na to, czy wspomniane kroje kurtek będą prezentować się elegancko, wpływa przede wszystkim ich stan (zużyta, podziurawiona i przetarta odzież nigdy nie jest elegancka) oraz sposób, w jaki będą noszone. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do skórzanej kurtki założyć spodnie w kant i wyjściowe buty. Damski płaszczyk ze skóry w połączeniu z ołówkową spódnicą i szpilkami na pewno da szałowy efekt. Takie stylizacje będą stosowne w każdej, nawet bardzo formalnej sytuacji.

śr. ocena 0 / głosów 0