Na czym polega manicure hybrydowy?

Zadbane, estetycznie wyglądające paznokcie są równie istotnym elementem naszego wizerunku, co szeroki biały uśmiech, czy dobrze dobrana garderoba. Przez lata najpopularniejszą metodą stylizacji były zwykłe lakiery, jeśli jednak zależy nam nie tylko na wyglądzie, ale trwałości koloru, powinnyśmy postawić na manicure hybrydowy. Na czym polega na ta metoda?

Czym jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to stosunkowo młoda metoda stylizacji paznokci, stanowiąca połączenie zwykłego lakieru oraz manicure żelowego lub akrylowego. Do jej wykonania używa się specjalnych preparatów, które – w przeciwieństwie do lakieru – nie schną w kontakcie z powietrzem, ale utrwalają się dopiero w kontakcie z promieniowaniem ultrafioletowym.

Samo nakładanie preparatów jest bardziej czasochłonne niż przy lakierze, jednak i efekty są dużo lepsze – mówi specjalistka gabinetu kosmetycznego Day Spa Hana Dobrze wykonany manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciu przez około dwa tygodnie.

Przebieg stylizacji

Zabieg rozpoczyna się od zwykłego manicure – usunięcia skórek, wypolerowaniu płytek paznokci oraz nadania im odpowiedniego kształtu. Dopiero później wykonuje kolejne warstwy powłoki, która pokryje paznokci. Warstw jest trzy – baza, kolorowy lakier oraz substancja utwardzająca. Po nałożeniu każdej z nich paznokcie wsuwa się pod lampę UV, której promieniowanie utrwala świeży preparat. Ponieważ do stylizacji wykorzystuje się specjalne lakiery, do ich usunięcia należy użyć odpowiednich płynów lub acetonu – nie da się ich zmyć przy pomocy zwykłego zmywacza.

Jakie są zalety manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy w ostatnich latach cieszy się bardzo dużą popularnością wśród kobiet, szczególnie tych, które cenią sobie pięknie wyglądające paznokcie, a jednocześnie nie chcą poświęcać czasu na malowanie paznokci co kilka dni. Do głównych zalet tej metody stylizacji należą:

  • Wysoka trwałość – manicure utrzymuje się przez około 2 tygodnie, w tym czasie nie trzeba go poprawiać
  • Duża odporność – warstwa tradycyjnego lakieru bardzo łatwo odchodzi od płytki paznokcia. Już po dwóch dniach na wcześniej gładkiej warstwie zaczynają pojawiać się pierwsze odpryski. Problem ten nie dotyczy „hybrydy”, która jest dużo bardziej odporna na czynniki zewnętrzne.
  • Brak obciążenia paznokci – manicure hybrydowy jest dużo bardziej przyjazny dla płytki paznokci, niż akryl lub żel. Niemniej należy pamiętać, żeby zachować umiar – zbyt często wykonywanie manicure może prowadzić do rozdwajania się paznokci
  • Piękny wygląd – to druga przewaga nad żelem i akrylem. Paznokcie poddane stylizacji wyglądają bardzo estetycznie i przy tym naturalnie.