Cechy dobrych męskich butów wizytowych

Eleganckie buty wizytowe do garnituru to jeden z podstawowych elementów garderoby każdego mężczyzny. Na jakie modele warto postawić? Jak wybrać te najlepsze oraz na co zwracać uwagę, wybierając konkretny model? Biorąc pod uwagę ofertę rynkową, wybór może być trudny. Należy jednak pamiętać, że buty wizytowe  wpływają na wizerunek mężczyzny. Warto zatem poświecić chwilę uwagi, aby wybrać odpowiednie.

 

buty męskie wizytowe

Buty wizytowe – co warto o nich wiedzieć?

Podobnie jak w przypadku kobiet, również mężczyźni mają do wyboru kilka rodzajów butów wizytowych. Jednymi z często wybieranych są między innymi:

  • klasyczne oxfordy,
  • nowoczesne monki,
  • wygodne i praktyczne mokasyny.

Każdy z wymienionych rodzajów obuwia posiada unikatowe wykończenie zarezerwowane dla danego kroju. Jednak to nie wszystko – każdy z nich może zostać przypisany do różnego stopnia tak zwanego dress codu. W praktyce oznacza to, że wszystkie nadają się na różne okazje – zarówno te bardzo formalne, jak i luźniejsze biznesowe spotkania.

Jak dobierać buty wizytowe?

Specjalista z firmy Scarpe Esclusive zauważa: Wybór obuwia uzależniony jest przede wszystkim od okazji, na którą są one poszukiwanie. Inne buty będą pasowały do garnituru ślubnego, a inne do codziennej pracy w biurze. Dobierając obuwie wizytowe do sytuacji, konieczne jest zatem kierowanie się zupełnie innymi kryteriami. To jednak nie jedyne kryterium.

Wybierając męskie obuwie wizytowe, trzeba mieć na uwadze fakt, że wykorzystywane będą nie tylko podczas jednego wyjścia. W celu dopasowania najlepszego modelu konieczne jest uwzględnienie takich elementów jak:

  • materiał z jakiego zostały wykonane,
  • krój oraz kolor obuwia,
  • model dopasowany do stopy.

Zwróć uwagę na materiał wykonania obuwie

Buty wizytowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Najpopularniejszym,
a jednocześnie najbardziej eleganckim od lat jest skóra. Podczas poszukiwań idealnie pasujących butów warto zwrócić uwagę czy ze skóry zostały wykonane cholewki oraz samo wnętrze buta. Naturalny materiał – w przeciwieństwie do tego, który charakteryzuje się kiepską jakością – nie powoduje odparzeń, a dodatkowo jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto cierpi na potliwość stóp.

Obuwie wizytowe – wybierz właściwy krój i kolor

Inne ważne elementy to krój oraz kolor. Najczęściej spotykanymi kolorami butów wizytowych są barwy stonowane i ciemne. Czerń oraz grafit to klasyka, która zawsze jest
w modzie i można wykorzystać ją na wiele różnych okazji. Co ciekawe, takie buty będą pasowały do każdej stylizacji – niezależnie od koloru garnituru. Producenci obuwia męskiego oferują jednak klientom dodatkowe akcenty kolorystyczne – np. w podeszwie lub na cholewce – dzięki którym buty nabierają dodatkowego charakteru.

Model obuwia to bez wątpienia jeden z kluczowych elementów. Wybierając buty, należy uwzględnić charakter okazji, podczas której będą one wykorzystywane. Współcześnie jednak w tej kwestii panują podzielone zdania – i tak na przykład jednych Oxfordy okazują się zbyt formalne, natomiast dla innych są propozycją idealną.

śr. ocena 5 / głosów 2