Bańka chińska idealnym sposobem na pozbycie się cellulitu

Kiedy zbliża się lato, a właściwie już wiosną kobiety zaczyniają baczniej przyglądać się swojemu ciału. Wkrótce trzeba będzie założyć krótkie sukienki i spodenki, ale co zrobić, kiedy nasza skóra nie wygląda idealnie? Zimą mniej przejmujemy się mankamentami. Lecz wraz ze wzrostem temperatur, chwytamy się wszystkich sposobów, aby pozbyć się cellulitu.

Bańka chińska – hit w walce z cellulitem

Ostatnimi laty prawdziwym hitem w walce z cellulitem okazała się bańka chińska. To bardzo popularny i nie da się ukryć – skuteczny sposób na ujędrnienie skóry. Znakomicie modeluje sylwetkę, a pierwsze rezultaty można zauważyć już po pierwszych zabiegach. Ponadto, raz kupiony zestaw baniek może nam służyć przez długi czas, a także pomagać w leczeniu wielu schorzeń. Co ważne, na masaż bańką chińską wcale nie trzeba chodzić do gabinetu kosmetycznego. Równie dobrze można go robić samodzielnie, przeznaczając na to kilkanaście minut dziennie. Chociaż nic nie jest równie przyjemne, jak oddanie się w ręce profesjonalistów, którzy wykonają dla nas serię zabiegów redukujących nieestetyczną skórkę pomarańczową – dodaje nasz rozmówca z gabinetu Tutti Beauty.

Jak wykonywać masaż bańką chińską?

Masaż bańką chińską jest bardzo prosty. Bez względu na to czy zdecydujemy się na samodzielną walkę z cellulitem, czy jednak wybierzemy się do salonu kosmetycznego, powinniśmy wiedzieć, na czym polega. Powinien trwać około 15-30 minut i być wykonywany co 2, 3 dni. Po serii 10 zabiegów, osiągniemy już naprawdę dobre rezultaty. Na początku masaż może powodować nieprzyjemne doznania, dlatego najlepiej jest zacząć masować ciało najmniejszymi bańkami. Stopniowo przechodzimy do coraz większych, zwiększając też siłę zassania bańki.  Masaż bańką chińską wykonujemy po nałożeniu na skórę olejku, ponieważ ułatwia przesuwanie jej po skórze. Jeśli będzie zawierać składniki antycellulitowe, jeszcze szybciej będziemy cieszyć się gładką skórą.

Czy masaż bańką chińską jest dla każdego?

Niestety nie każdy może cieszyć się rewelacyjnymi efektami masażu bańką chińską. Nie mogą z niego korzystać osoby ze skłonnością do pękających naczynek, cierpiące na żylaki oraz chorujące na nowotwory. Nie jest wskazany również przy menstruacji ani ciąży, a także gdy cierpimy na zaburzenia krzepliwości krwi. Jeśli jednak nic nam nie dolega, śmiało możemy masować swoje ciało.