Medycyna estetyczna – skuteczne zabiegi na zmarszczki. Jak można je usunąć?

Prawidłowa pielęgnacja twarzy, zdrowa dieta, ochrona przed promieniowaniem UV – to wszystko pozwala na wydłużenie młodości skóry. Jednak z czasem na każdej cerze można zauważyć oznaki starzenia. Wtedy kosmetyki nie pomogą. Rozwiązaniem jest natomiast wizyta w gabinecie medycyny estetycznej.

starsza kobieta ze zmarszczkami

Medycyna estetyczna – skuteczna na zmarszczki

Nowoczesna medycyna estetyczna to skuteczny sposób na pozbycie się wielu niedoskonałości na twarzy i na ciele. Bazując na specjalnych urządzeniach i preparatach, medycyna ta może zapewnić znacznie lepsze efekty niż zabiegi kosmetologiczne, ale jednocześnie nie jest tak inwazyjna jak chirurgia plastyczna. Gabinety medycyny estetycznej świadczą pełną gamę usług. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszy się usuwanie zmarszczek. Zabiegi te mogą dać natychmiastowy efekt odmłodzenia twarzy – bez poważnych, inwazyjnych procedur, długiej rekonwalescencji oraz ryzyka efektów ubocznych.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej usuwają zmarszczki?

Medycyna estetyczna proponuje szeroką gamę zabiegów dedykowanych na zmarszczki. Wśród nich znajdują się:

  • Botox – zabieg z użyciem botoksu, czyli toksyny botulinowej pozwala na usunięcie zmarszczek mimicznych, na przykład na czole, kurzych łapek przy oczach, zmarszczek palacza.
  • Kwas hialuronowy – wstrzyknięty w skórę działa jak wypełniacz, likwiduje zmarszczki i może dodatkowo poprawić objętość tkanek, która spada z wiekiem.
  • Wampirzy lifting – to nowość w medycynie estetycznej, zabieg wykorzystuje osocze bogatopłytkowe, które aktywuje naturalną rewitalizację tkanek i zmniejsza ich niedoskonałości.
  • Mezoterapia igłowa – zabieg wstrzykiwania w skórę substancji aktywnych, które redukują oznaki starzenia i mają działanie przeciwstarzeniowe.
  • Laser – likwiduje zmarszczki i inne niedoskonałości.
  • Zabiegi z użyciem fal radiowych (RF) – skracają włókna kolagenowe i poprawiają elastyczność skóry, a tym samym zmniejszają widoczność zmarszczek.
  • Peelingi medyczne – złuszczają skórę, a tym samym redukują drobne zmarszczki.

Skuteczne usuwanie zmarszczek – wybierz dobry gabinet

Aby cieszyć się z najlepszych rezultatów, warto zdecydować się na wizytę w rekomendowanym gabinecie. Wiedza, doświadczenie, nowoczesne zaplecze, indywidualne podejście do pacjenta – to niezbędne elementy składające się na satysfakcję z wykonanych procedur. Gdy chodzi o usuwanie zmarszczek Gdynia ma jedne z najlepszych gabinetów w Trójmieście i na całym Pomorzu, w których można skorzystać ze skutecznych procedur pod okiem wykwalifikowanych lekarzy medycyny estetycznej. Adresy gabinetów dostępne są online.

śr. ocena 0 / głosów 0