Zalety wózków dziecięcych z nosidełkiem

Wybór porządnego wózka dziecięcego to nie lada wyzwanie, a podjęcie decyzji jest szczególnie trudne, kiedy z tematem akcesoriów dziecięcych stykamy się po raz pierwszy. Jaki wózek kupić, by był on w pełni bezpieczny i komfortowy dla maleństwa, a jednocześnie wygodny w użytkowaniu przez rodziców? Jakie jeszcze aspekty brać pod uwagę, przyglądając się poszczególnym modelom?

Oferta rynkowa wózków dziecięcych jest szalenie zróżnicowania, nic więc dziwnego, że młodych rodziców może wprowadzić w niemałą konfuzję – przyznaje nasz rozmówca z firmy Dziecięce Marzenia.

Podpowiadamy, jaki pojazd dla dziecka wybrać, by uniknąć rozczarowań.

Pierwszy (czy jedyny?) wózek dla dziecka

Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są wózki z gondolą. W przestronnej i wygodnej gondoli przewozimy malca w pozycji leżącej, toteż używamy jej do momentu, w którym dziecko nauczy się siadać. Gdy maluch opanuje już sztukę siedzenia, możemy przesiąść się do spacerówki. Zdarza się, że również siedzące, a nawet chodzące dzieci korzystają z gondoli, np. gdy wybieramy się na bardzo długie spacery, podczas których pociecha zasypia.

Nie oznacza to jednak, że rodzice są zmuszeni kupować osobne wózki na każdy etap rozwoju dziecka. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem, które pozwala unikną podwójnego wydatku, a także zaoszczędzić miejsce w domu, są wózeczki dwufunkcyjne. Wózki dziecięce 2w1 (gondola + siedzisko) pozwalają na prostą i szybką wymianę modułu na stelażu wózka.

Możliwość szybkiego i cichego wypięcia gondoli ze stelażu jest niezwykle ważna. Sprawdza się np. w sytuacjach, gdy podczas spaceru maleństwo zasnęło, a nie mamy możliwości wniesienia rozłożonego wózka do domu. Gondolę można wtedy wypiąć, a stelaż złożyć. Podczas gdy jedno z rodziców niesie śpiące dziecko, drugie wnosi do wnętrza złożony stelaż.

Wózek dziecięcy z fotelikiem-nosidełkiem

Jeszcze bardziej zaawansowane wózeczki posiadają dodatkowy moduł. Nosidełko, będące zarazem fotelikiem samochodowym to rozwiązanie, które oferują modele 3w1. Wózki dziecięce z nosidełkiem przeznaczone są przede wszystkim dla tych rodzin, które podróżują dużo samochodem.

W czasie jazdy autem, dziecko znajduje się w bezpiecznym foteliku, a po dotarciu na miejsce, nie musimy wypinać go i przesadzać do wózka, ponieważ takie siedzenie łatwo wepniemy w stelaż wózeczka. Należy przy tym pamiętać, że małe dziecko nie powinno przebywać w foteliku zbyt długo. Rozwiązanie to jest jednak nie do przecenienia, gdy wybieramy się na szybkie zakupy lub na wizytę u lekarza.

Zalety zakupu wózka wielofunkcyjnego

Największą korzyścią z wyboru wózka wielofunkcyjnego jest oczywiście szeroko rozumiana wygoda. Po pierwsze, wybierając dobry model wózka 3w1 zapewniamy doskonały komfort maluszkowi. Po drugie, wygodna jest sama obsługa wózka, co znacznie odciąża rodziców i upraszcza logistykę podczas organizacji każdego spaceru czy większej wyprawy.

Nie bez znaczenia jest też oszczędność. Choć w porównaniu do jednomodułowych wózków, takie modele mogą wydawać się droższe, kupując cały zestaw i tak wydamy mniej, niż podczas kompletowania wszystkich akcesoriów osobno i oddzielnych wózków na kolejne etapy życia dziecka.