Rodzaje dodatkowych zajęć dla dzieci w przedszkolach

Przedszkole to nie tylko miejsce, w którym dziecko może bezpiecznie przebywać, podczas gdy rodzice zajmują się wykonywaniem obowiązków zawodowych. Nowoczesne przedszkola umożliwiają najmłodszym wszechstronny rozwój, wspierają nabywanie kompetencji indywidualnych i społecznych od najmłodszych lat. Pomagają w tym zajęcia dodatkowe.

Przedszkole – najlepszy czas na wszechstronny rozwój!

Dzieci w wieku przedszkolnym są ciekawe świata. Czasem ta ciekawość przekracza granice bezpieczeństwa, dlatego warto dobrze ją ukierunkować. Kilkulatek dopiero uczy się, jak może wykorzystać swoje zmysły i elementy otoczenia, a życie w grupie rówieśników i budowanie relacji poza rodziną jest z jednej strony przygodą, z drugiej wyzwaniem.

Cała mała osoba przedszkolaka jest zatem nastawiona na poznawanie, naukę i trenowanie nabywanych umiejętności. Młode umysły chętnie przyswajają wiedzę, a nauka nie kojarzy im się jeszcze z obowiązkiem szkolnym. Warto wykorzystać ten czas jak najlepiej i pomóc dziecku poznać jak najwięcej świata. Dzięki wcześnie nabytym umiejętnościom i wiedzy maluch łatwo odnajdzie się w późniejszych etapach nauki, a być może odkryje zainteresowania, które rozwijane od małego zaprocentują w całym dorosłym życiu.

Mając to wszystko na uwadze, przedszkola oferują nie tylko opiekę i podstawowy pakiet edukacyjny, ale też zajęcia dodatkowe. Zobaczmy, co proponuje np. przedszkole Elfik.

Jakie zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków?

Dzieci w podobnym wieku mają różne potrzeby. Jedne ładnie mówią, inne borykają się z wadami wymowy. Jedne są sprawne manualnie, inne mogą być jeszcze pod tym względem dość nieporadne. Dlatego dobre przedszkole oferuje różnorodne zajęcia dodatkowe, które można dopasować do możliwości malucha. Ciekawą propozycją przedszkola Elfik są „Elfikowe igraszki” – zajęcia, w których uczestniczą zarówno podopieczni, jak i ich rodzice, polegające na wszechstronnej wspólnej zabawie pod okiem specjalistów. Oprócz tego maluchy mogą rozwijać zdolności plastyczne, taneczne, rytmiczne oraz gimnastyczne. Dla dzieci z problemami z wymową przeznaczone są zajęcia, które łączą w sobie elementy logopedii i rytmiki. Okazuje się, że śpiew i nauka gry na instrumentach mogą być pretekstem do ćwiczenia pięknej dykcji.