Idealne zabawki dla chłopca

Zabawki dla chłopców to przede wszystkim różnego rodzaju samochody, klocki czy pojazdy strażackie. W sklepach wybór jest ogromny i wielu rodziców ma problem z podjęciem decyzji. Wszystkie zabawki wydają się ciekawe, rozwojowe i estetycznie wykonanie. Jakie zabawki będą idealne dla chłopców, które są nie tylko ładne i atrakcyjne, ale i uczące dzieci koncentracji czy koordynacji ruchów?

zabawki-dla-chlopca

Co więc wybrać?

Nie od dziś wiadomo, że chłopców interesują samochody i motocykle. Co więcej, większość mężczyzn z nich nie wyrasta i kontynuuje te zainteresowania w dorosłym życiu. Dlaczego więc nie zadośćuczynić im już wtedy, gdy są jeszcze dziećmi i nie sprezentować samochodu na akumulator, którym będzie mógł jeździć prawie tak, jak prawdziwym? W ofercie takich firm jak np. Lean Toys dostępne są również motocykle (oczywiście z dodatkowymi kółkami dla stabilizacji), które będą dla naszego chłopca równie interesujące. Jeżeli chcemy, aby dziecko włożyło w ich kierowanie nieco więcej wysiłku i przy okazji ćwiczyło koordynację części ciała, do wyboru są też jeździki napędzane siłą nóg. A to tylko część oferty – każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Czym się kierować przy wyborze zabawek dla chłopców

Podczas poszukiwania zabawek dla chłopców najlepiej jest kierować się zdrowym rozsądkiem. Nie ma sensu kupowanie kilku zabawek tego samego rodzaju. Lepiej postawić na jedną zabawkę, która posłuży dziecku przez wiele lat. Wcale dobrym rozwiązaniem nie jest zasypywanie malucha dużą ilością zabawek. Okazuje się bowiem, że im jest ich więcej, tym rzadziej dziecko się nimi bawi. Zabawki przeznaczone dla chłopców powinny być przede wszystkim bezpieczne. Nie warto kierować się jedynie ceną, gdyż tanie zabawki często się psują, a poza tym mogą wyrządzić dziecku krzywdę. Te produkowane w Chinach często zawierają toksyczne substancje, z którymi małe dziecko nie powinno mieć kontaktu.

Jakość to bezpieczeństwo

Zabawki dla chłopców powinny być wykonane z wysokiej jakości tworzywa – wytrzymałego plastiku  bądź naturalnego drewna. Wówczas można mieć pewność, że dziecku nie będzie nic grozić. Warto również zwrócić uwagę na certyfikat CE. To certyfikat bezpieczeństwa, który muszą posiadać zabawki dopuszczone do sprzedaży w krajach Unii Europejskiej. Poza tym idealne zabawki kupowane być powinny odpowiednio do zainteresowań dziecka. Nie wolno przekonywać go na siłę, aby bawiło się danymi zabawkami. Jeśli więc chłopiec interesuje się przede wszystkim samochodami i innymi pojazdami, nie warto kupować mu całych zestawów klocków, których nie lubi wykorzystywać do zabawy. Mija się to z celem.

śr. ocena 5 / głosów 5